Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA E DYTË 2020/21

Fushë Kosova ngrit lidershipin me rezultat zyrtar

Fushë Kosova ngrit lidershipin me rezultat zyrtar


10 April, 2021 @14:50

Skuadra e Fushë Kosovës, e cila është lidere e Ligës së Dytë të Kosovës në futboll dhe me gjasa të mëdha për të arritur në Ligë të Parë stinorin e radhës, pritet të merr fitore me rezultat zyrtar.

Fushë Kosova ka dalë në fushë sot, përkundër se mysafirët e Vëllazërisë së Zhurit nuk kanë udhëtuar fare dhe me këtë ekipi lider pritet t’i merr edhe 3 pikë tjera në renditje tabelare.

Me këtë Fushë Kosova ka kërcyer me 22 ndeshje në 57 pikë dhe është larg 7 pikë nga Rahoveci që është i dyti. Të dyja këto vende shpiejnë në Ligë të Parë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë