Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJOBAT E UEFA-së

Galata gjobitet nga UEFA, borxh Arsenalit

REUTERS

Galata gjobitet nga UEFA, borxh Arsenalit


20 October, 2014 @21:24

Skuadra turke, Galatasaray, është dënuar me 50 mijë euro nga Komisioni Disciplinor i UEFA-së, ka njoftuar shtëpia e futbollit europian sot. 

Dëmtimet e shkaktuara nga tifozët e ekipit turk në ndeshjen e xhiros së kaluar të Ligës së Kampionëve ndërmjet Arsenalit dhe Galatasarayit, pas ndezjes së fishekzjarrëve, kanë bërë që UEFA të dënojë ekipin turk dhe të kontaktojë brenda 30 ditëve ekipin londinez për të kryer obligimet. 

Mirëpo, në anën tjetër, Arsenalit nuk i është shqiptuar asnjë vërejtje pas procedurës disciplinore për shkak të moskontrollit të tifozëve gjatë hyrjes - të cilët kanë arritur të fusin brenda në stadium mjete të ndryshme piroteknike, ka njoftuar UEFA-ja. 

Në mes tjerësh, edhe Baseli është gjobitur me 40 mijë euro pasi që tifozët e ekipit kanë hedhur në fushë objekte të ndryshme në takim me Liverpoolin. 

Feyenoord dhe Standard Liege nga ekipet, si dhe Uellsi e Andorra janë sankcionuar gjithashtu për hyrje të tifozëve në fushë gjatë ndeshjeve në gara europiane dhe kualifikime për EURO 2016. 


MITROVICË

Paqe në Mitrovicë, ‘89-shi lider i ri

FFK Superliga

Paqe në Mitrovicë, ‘89-shi lider i ri

20/10/14 @ 16:21

MAROKENI

Dembeli Taarabt

Premier League

Dembeli Taarabt

20/10/14 @ 14:16

KUQEZI I RADHËS

Edhe Ajeti kuqezi

Kombëtarja/Sportistë shqiptarë në botë

Edhe Ajeti kuqezi

20/10/14 @ 10:58

INTER - NAPOLI

10 minuta triler në Meazza

Serie A

10 minuta triler në Meazza

19/10/14 @ 22:46

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Prishtinës, kap avantazhin në Champions League

Champions League

Ish-kundërshtari i Prishtinës, kap avantazhin në Champions League

04/08/21 @ 23:34

CHAMPIONS LEAGUE

26 minuta për Kastratin, Dinamo barazon

Champions League

26 minuta për Kastratin, Dinamo barazon

04/08/21 @ 23:30

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Champions League

Champions League

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Champions League

28/07/21 @ 23:30

OMONOIA - DINAMO

Dinamoja e Lirim Kastratit kalon tutje në Champions

Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

Dinamoja e Lirim Kastratit kalon tutje në Champions

28/07/21 @ 00:03

FEDERATA ZYRTARIZON

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League/Europa League

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

21/07/21 @ 13:39

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Prishtinës afër kualifikimit, Uzuni po vazhdon me gola

Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

Ish-kundërshtari i Prishtinës afër kualifikimit, Uzuni po vazhdon me gola

20/07/21 @ 23:17

CHAMPIONS LEAGUE

27 minuta për Kastratin, Dinamo rrëmben avantazhin

Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

27 minuta për Kastratin, Dinamo rrëmben avantazhin

20/07/21 @ 23:13

DRAW

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

Champions League/Europa League

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

19/07/21 @ 15:12

CHAMPIONS LEAGUE

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

Champions League

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

19/07/21 @ 13:03


 
Të gjitha lajmet nga Champions League