Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

GdS: Muriqi opcion serioz te Lazioja

Vedat Muriqi në duel me lojtarët bullgarë gjatë kualifikimeve për EURO 2020/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

GdS: Muriqi opcion serioz te Lazioja

3 May, 2020 @20:51

E përditshmja prestigjioze italiane e sportit, La Gazzetta dello Sport, në një njoftim të sajën sot ka bërë të ditur se Vedat Muriqi është opcion serioz për të qenë pjesë e ekipit të Lazios në stinorin tjetër 2020/21.

Konkurrencë Muriqit do t’i bëj rusi Artem Dzyuba, shkruan gazeta pasi që biancocelestët po kërkojnë një lojtar që do ta përforcojë lojën në ajër në sulm të ekipit të tyre.

“Dzyuba dhe Muriqi janë emrat që po shikohen për të përforucar lojën në ajër të ekipit,” ka shkruar ndër të tjera GdS sot.

Për sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqi deri tash kanë shprehur interesim disa ekipe të mëdha. Tottenham dhe West Ham në Premier Ligë ndërsa Napoli e Lazio në Serie A.

la gazzeta dello sport

Fenerbahçe do të ishte e gatshme ta shesë kosovarin për 20 milionë euro këtë verë. Në anën tjetër Area Napoli ka shkruar se napolitanët kanë ndarë 15 milionë euro për kosovarin 26 vjeç.

Lazio në stinorin 2020/21 pritet të jetë pjesë e Champions League, ndërsa për Muriqin kjo do të ishte një ngritje e jashtëzakonshme në karrierë.

MEDIA TALK

Napoli merr leje për stërvitje të plotë!

2 May, 2020 @17:41

Napoli ka marrë leje për të nisur stërvitjet e ekipit në qendrën stërvitore më 4 maj, sipas rregullave të parashtruara…

KOMBINIMI I SULMUESVE

Milan me ofertë për Jovicin e Realit

2 May, 2020 @16:21

Skuadra e Milanit është duke ofruar 35 milionë euro plus bonuse shtesë për të siguruar shërbimet e sulmuesit serb të…

RIKTHIMI

SPAL i Etrit Berishës nuk del në stërvitje

2 May, 2020 @1:32

Skuadra e SPAL-it ku mbron portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, ka marrë vendim që të mos dalë në stërvitje…

METODA E KALKULIMIT

Me sistemin e Ligue 1, Milan do të mbetet pa gara evropiane

30 April, 2020 @23:58

Pasi që sot u vendos për kampionin e Ligue 1 dhe skuadrat që do të dalin në gara evropiane…

VENDOSET

Serie A me 20, jo me 22 ekipe në 2020/21

30 April, 2020 @23:46

Sot është mbajtur mbledhja e Unionit të Futbollit italian, ku morrën pjesë thuajse të gjitha shoqatat e involvuara në futboll.…

Të gjitha lajmet nga Serie A