Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIA A MVP

Gianluigi Donnarumma, portieri më i mirë në Serie A

Foto: Serie A

Gianluigi Donnarumma, portieri më i mirë në Serie A


31 May, 2021 @17:02

Gianluigi Donnarumma është shpallur portieri më i mirë në Serie A për stinorin 2020/21.

22 vjeçari ka mbajtur portën e paprekur plot 14 herë në këtë stinor, duke u bërë një nga më meritorët që Milani u rikthye në Ligën e Kampionëve pas plot 7 vitesh.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A