Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MBRETËRIT NË KRYE!

Girona gabon, Real Madrid në krye të LaLigës

Girona gabon, Real Madrid në krye të LaLigës


22 December, 2023 @11:26

Një barazim i Gironës mbrëmë me Real Betisin 1-1, ka bërë që Real Madrid të dalë në krye të LaLigës me fioren e shënuar ndaj Alavesit, që erdhi në momentet e fundit të ndeshjes me golin e Vazquezit (90’+2).

Real Betis i pamposhtur në shtëpi, ka ndalë Gironën me barazim, ndërsa Real Madridi edhe pse kishte mbetur me 10 lojtarë pas përjashtimit të Nachos (54’, karton i kuq) ka arritur të gjejë rrugën e golit në fund të ndeshjes për të dalë në krye të renditjes tabelare.

TABELA AKTUALE:

1. Real Madrid 45 pikë,
2. Girona 45p.
3. Barcelona 38p.

 


 
Të gjitha lajmet nga La Liga