Të gjitha lajmet

LAHM

Gjermanët, me përvojë në ndeshje të tilla

Gjermanët, me përvojë në ndeshje të tilla

11 July, 2014 @15:23

Philipp Lahm beson në titullin e Kampionit të Botës me përfaqësuesen e Gjermanisë. Ai këtë e ka konfirmuar edhe sot duke besuar në fitore në finalen e së dielës kundër Argjentinës, derisa si përparësi te skuadra e tij e sheh përvojën e bashkëlojtarëve të tij në ndeshje të tilla.

“Shumë nga lojtarët tanë kanë përvojë në finale të mëdha me skuadra të mëdha. Kjo definitivisht është një përparësi për ne,” tha Lahm në konferencën e sotme për shtyp, ku përveç tij të prezent ishin edhe top-golashënuesi i gjermanëve Thomas Muller, si dhe anëtari i staffit, Oliver Bierhoff.

Ndeshja finale ndërmjet Gjermanisë dhe Argjentinës do të luhet të dielën nga ora 21:00.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga