Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MICHEL PLATINI

Topi i Artë, as Messit as Ronaldos

REUTERS/Arkiv

Topi i Artë, as Messit as Ronaldos


20 October, 2014 @22:10

Kreu i UEFA-së, Michel Platini, vazhdon me deklaratat e tij interesante. 

Njeriu që ka fituar tre herë Topin e Artë gjatë karrierës së tij, Platini, ka thënë se këtë vit çmimin në fjalë nuk duhet ta fitojë as Lionel Messi i Barcelonës por as Cristiano Ronaldo i Real Madridit. 

“Ky është vit i Botërorit dhe duhet ta fitojë dikush nga ekipi kampion i Botës, ose dikush që ka shkëlqyer në Botëror,” ka thënë mes tjerash françezi për beIN Sports gjatë emisionit televiziv. 

Në anën tjetër, FIFA, kishte shpallur Lionel Messin lojtar më të mirë të Botërorit “Brazili 2014”. 


LUIS SUAREZ

U frikësua për karrierën

La Liga

U frikësua për karrierën

20/10/14 @ 21:36

GJOBAT E UEFA-së

Galata gjobitet nga UEFA, borxh Arsenalit

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

Galata gjobitet nga UEFA, borxh Arsenalit

20/10/14 @ 21:24

MITROVICË

Paqe në Mitrovicë, ‘89-shi lider i ri

FFK Superliga

Paqe në Mitrovicë, ‘89-shi lider i ri

20/10/14 @ 16:21

MAROKENI

Dembeli Taarabt

Premier League

Dembeli Taarabt

20/10/14 @ 14:16

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21

UCL

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

FFK Superliga/Champions League/International

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

08/06/21 @ 13:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

Champions League

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

08/06/21 @ 12:45

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44

TRAJNERI KAMPION

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

FFK Superliga/Champions League/International

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

06/06/21 @ 20:38

CHAMPIONS LEAGUE

Tuchel fantastik, Chelsea fiton Ligën e Kampionëve

Champions League

Tuchel fantastik, Chelsea fiton Ligën e Kampionëve

29/05/21 @ 23:07


 
Të gjitha lajmet nga Champions League