Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

APLIKIMI I PARË

3 shtete jugamerikane, aplikojnë për Botërorin 2030

Pamje nga takimi/ Conmebol Official

3 shtete jugamerikane, aplikojnë për Botërorin 2030


5 October, 2017 @9:03

Janë bashkuar tre shtete të njohura për futbollin e tyre të Amerikës Jugore dhe kanë dorëzuar edhe formalisht aplikacionin e tyre për të organizuar Kampionatin Botëror 2030 në futboll.

Argjentina, Uruguaji dhe Paraguaji, në marrëveshje mes veti kanë ndarë stadiumet dhe rëndësitë e ndeshjeve për të kërkuar nga FIFA aminin për Botërorin 2030, derisa Paraguaji e Urugaji kanë aplikuar me 2-3 e Argjentina me 6-8 stadiume.

“E dimë se janë edhe vende tjera të interesuara për organizim, por 100 vjetori i organizimit të Kampionatit Botëror të parë në Uruguaj, e bën këtë regjion një aplikim atraktiv,” ka thënë kryetari i Paraguajit, Horacio Cartes, transmeton Eurosport.

par

Uruguaji ka fituar titullin e Kampionit të Botës në Montevideo në vitin 1930 të organizuar nga vetë Uruguaji, duke e mposhtur Argjentinën në finale 4-2.

“Ideja erdhi nga Uruguaji dhe na ka marrë vetëm 40 sekonda kohë për të thënë po,” ka shtuar kryetari i Argjentinës, Mauricio Macri.

Deri më tani, përveç vendeve të lartpërmendura, zyrtarisht nuk ka dorëzuar aplikimin asnjë vend për organizimin e Botërorit 2030, edhepse është folur për interesimin e Kinës.

Rusia do të jetë nikoqire e Botërorit të ardhshëm 2018, ndërsa në vitin 2022 Kupa e Botës organizohet nga Katari.

Për vitin 2026, ende nuk është vendosur.


MESFUSHORI MUSOLLI

Musolli: Jap maksimumin, nëse trajneri vendos për mua

Përfaqësuesja

Musolli: Jap maksimumin, nëse trajneri vendos për mua

04/10/17 @ 22:36

MESFUSHORI KRYEZIU

Kryeziu: Optimist para Ukrainës e Islandës

Russia 2018/Përfaqësuesja

Kryeziu: Optimist para Ukrainës e Islandës

04/10/17 @ 22:34

PARA UKRAINËS

Reprezentacioni arrin në Shkodër

Përfaqësuesja

Reprezentacioni arrin në Shkodër

04/10/17 @ 22:05

SKËNDERBEU

Skënderbeu vs. Partizani, biletat në shitje

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Skënderbeu vs. Partizani, biletat në shitje

04/10/17 @ 21:11

SHQIPËRIA U19 - UKRAINA U19

Shqipëria U19 mposhtet nga Ukraina U19

Kombëtarja

Shqipëria U19 mposhtet nga Ukraina U19

04/10/17 @ 20:58

SHPËRBLIMET

Mbi gjysmë milioni shpërblime për Trepçën ‘89 e Prishtinën

FFK Superliga

Mbi gjysmë milioni shpërblime për Trepçën ‘89 e Prishtinën

04/10/17 @ 16:32

KOMBËTARJA

Lëndohet Cikalleshi, mungon në 2 ndeshjet e Shqipërisë

Russia 2018/Kombëtarja

Lëndohet Cikalleshi, mungon në 2 ndeshjet e Shqipërisë

04/10/17 @ 16:18

NË KORÇË

Pushim, pas sukseseve të fillimstinorit

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Pushim, pas sukseseve të fillimstinorit

04/10/17 @ 09:00

GAJUR REXHEPI TE FLAMURTARI

Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

FFK Superliga/Transfere

Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

03/10/17 @ 21:31

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

Russia 2018/Serie A

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14/05/19 @ 11:16

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

Russia 2018/International

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15/03/19 @ 20:46

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Russia 2018/Premier League/Ligue 1/La Liga/International

Sa fituan klubet nga Botërori?

04/12/18 @ 15:32

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Russia 2018/International/Analiza

Botërori dhe vendi ynë

22/07/18 @ 11:02

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Liga e Kombeve/Russia 2018/Përfaqësuesja/International

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

18/07/18 @ 18:21

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Russia 2018/International/Analiza

Kampionët e Botës

16/07/18 @ 23:09

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

15/07/18 @ 22:38

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

Russia 2018

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15/07/18 @ 21:56

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

Russia 2018/International

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15/07/18 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga Russia 2018