Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA DUELIT TË ORËS 18:00

Anglia-Gjermania, sfida gjigande e 1/8 së finales

Foto: Sky sports Official

Anglia-Gjermania, sfida gjigande e 1/8 së finales


29 June, 2021 @13:00

Sot, në orën 18:00 nis ndeshja ndërmjet Gjermanisë dhe Anglisë e cila konsiderohet të jetë “historike” pothuajse në çdo takim të këtyre dy kombëtarëve.

Përzgjedhësi anglez Gareth Southgate, para pak ditëve është prononcuar për media, kështu duke ‘nënvlerësuar’ Gjermaninë, të cilit kjo e fundit i duket shumë e lehtë që ta sfidojë.

Por, se sa është e lehtë këtë më së miri e dëshmojnë të dhënat të cilat janë në dispozicion që nga ndeshja e parë e tyre e deri më sot.

Southgate nuk përmendi asnjëherë se që nga viti 1966 nuk ka mundur dot të fitoj një ndeshje ndaj Gjermanisë në fazën e “Knockoutit”. Kjo është hera e tetë që Anglia dhe Gjermania përballen mes tyre në një turne madhor Evropian apo Botëror, një duel që është parë më shpesh se çdo duel tjetër.

Ajo çfarë vlen të theksohet është se në “Euro-2000”, Anglia kishte arritur të marrë një fitore ndaj Gjermanisë teksa në fazën e grupeve e mposhti me rezultat 1-0, por ky sukses nuk i mjaftoi për të vijuar aventurën evropiane të atij viti.

Por dramën më të madhe në përballjet me “Die Mannschaft”, Anglia e përjetoi në gjysmëfinale të Evropianit të shtëpisë së saj në 1996 teksa u eliminua në serinë e gjuajtjes së penalltive dhe fajtori ishte pikërisht trajneri aktual i “Tre Luanëve”, Gareth Southgate, i vetmi që gaboi nga pika e bardhë, një moment që padyshim ai nuk do ta fshijë nga kujtesa e tij.


COPA AMERICA 2021

Përcaktohen çerekfinalistët në Copa America’21

International

Përcaktohen çerekfinalistët në Copa America’21

29/06/21 @ 14:26

MEDIA TALK

“Humbja e djeshme na kujton se futbolli nuk është si sportet tjera”

Evropiani

“Humbja e djeshme na kujton se futbolli nuk është si sportet tjera”

29/06/21 @ 12:30

EURO2020

Dita 19, presim dy çerekfinalistët e fundit

Evropiani

Dita 19, presim dy çerekfinalistët e fundit

29/06/21 @ 08:35

QUARTER FINALS

Çifti i parafundit çerekfinal, pas 14 golave

Evropiani/International

Çifti i parafundit çerekfinal, pas 14 golave

29/06/21 @ 01:03

STAR OF THE MATCH

Lojtari i ndeshjes, Granit Xhaka

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lojtari i ndeshjes, Granit Xhaka

29/06/21 @ 00:27

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Franca-Zvicra

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Franca-Zvicra

29/06/21 @ 00:20

1/8: FRANCA - ZVICRA

Xhaka shkëlqen, Mbappe figura tragjike, Zvicra eliminon Francën!

Evropiani

Xhaka shkëlqen, Mbappe figura tragjike, Zvicra eliminon Francën!

28/06/21 @ 23:50

MEDIA TALK

“Humbja e djeshme na kujton se futbolli nuk është si sportet tjera”

Evropiani

“Humbja e djeshme na kujton se futbolli nuk është si sportet tjera”

29/06/21 @ 12:30

EURO2020

Dita 19, presim dy çerekfinalistët e fundit

Evropiani

Dita 19, presim dy çerekfinalistët e fundit

29/06/21 @ 08:35

QUARTER FINALS

Çifti i parafundit çerekfinal, pas 14 golave

Evropiani/International

Çifti i parafundit çerekfinal, pas 14 golave

29/06/21 @ 01:03

STAR OF THE MATCH

Lojtari i ndeshjes, Granit Xhaka

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lojtari i ndeshjes, Granit Xhaka

29/06/21 @ 00:27

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Franca-Zvicra

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Franca-Zvicra

29/06/21 @ 00:20

1/8: FRANCA - ZVICRA

Xhaka shkëlqen, Mbappe figura tragjike, Zvicra eliminon Francën!

Evropiani

Xhaka shkëlqen, Mbappe figura tragjike, Zvicra eliminon Francën!

28/06/21 @ 23:50

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kroacia - Spanja

Evropiani

Notat e futbollistëve: Kroacia - Spanja

28/06/21 @ 21:12

KROACIA - SPANJA

Rikthimi i Kroacisë, ndalet në vazhdime nga Spanja

Evropiani

Rikthimi i Kroacisë, ndalet në vazhdime nga Spanja

28/06/21 @ 20:33

11-SHET

Formacionet zyrtare: Franca - Zvicra

Evropiani

Formacionet zyrtare: Franca - Zvicra

28/06/21 @ 19:43

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kroacia - Spanja

Evropiani

Formacionet zyrtare: Kroacia - Spanja

28/06/21 @ 16:50


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani