Të gjitha lajmet

KROOS

Gjermano-lindori i parë me titull të Botës

REUTERS

Gjermano-lindori i parë me titull të Botës

14 July, 2014 @13:27

Titulli i fituar mbrëmë i Kupës së Botës nga Gjermania, ka qenë për herë të parë i fituar nga Gjermania e bashkuar! 

Deri më tani, të gjitha titujt Gjermania i kishte të fituara si Gjermani Perëndimore dhe që prej bashkimit të saj më 3 tetor 1990, si Gjermani e bashkuar, nuk kishte titull të fituar. 

E me këtë rast, Toni Kroos i cili është i lindur në Greifswald të Detit Baltik bëhet gjermano lindori i parë që e fiton titullin e Botës. 

MATS HUMMELS

Hummels para rikthimit

16 June, 2019 @12:36

Qendërmbrojtësi i Gjermanisë dhe i Bayern Munchenit, Mats Hummels, është në përfundim të bisedimeve për një rikthim të mundshëm te…

WERDER BREMEN

Milot Rashica zgjedhet lojtari i sezonit 2018/19 te Werder Bremeni

Foto: SVWB/fb

11 June, 2019 @19:34

Mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit te ekipi i tij Werder Bremen, ka…

DFB POKAL

Pas dy viteve, kupa rikthehet në Bavari

Foto: DFB Pokal

25 May, 2019 @21:53

Pas dy viteve pushim, me Frankfurtin e Dortmundin që e fituan këtë kupë, sivjet DFB Pokal është rikthyer në Bavari. …

TRANSFERE TRANSFERE

Biznesi i Dortmundit

REUTERS/Arkiv

23 May, 2019 @0:00

Borussia Dortmund ka hyrë fuqishëm në tregun e transferimeve me të përfunduar stinori 2018/19 në Bundesliga. Pasi që humbën…

CHRISTIAN PULISIC

Një Hazard i ri

22 May, 2019 @0:16

Futbollisti i ri i Chelseat, që u ble në vitin e kaluar dhe arriti sot si zyrtarizim te ekipi londinez,…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga