Të gjitha lajmet

MIKU

Nuk e harroi

Nuk e harroi

14 July, 2014 @12:04

Ylli 22 vjeçar i Bayern Munchenit, Mario Götze, që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në Kupë të Botës mbrëmë ndaj Argjentinës në finale - përkundër festës së madhe nuk ka harruar bashkëlojtarin e përfaqësueses që në momentet e fundit nuk arriti të sigurojë Botërorin për shkak të lëndimit. 

Ai menjëherë pas festës në fushë morri fanellën e ish bashkëlojtarit të tij nga Borussia Dortmund, Marco Reus, për t’i treguar atij se nuk është harruar nga ekspedita gjermane në Brazil. 

Reus, i cili u lëndua pak ditë para nisjes për Brazil u zëvendësua nga shqiptari, Shkodran Mustafi

APLIKIMI I PARË

3 shtete jugamerikane, aplikojnë për Botërorin 2030

Pamje nga takimi/ Conmebol Official

5 October, 2017 @9:03

Janë bashkuar tre shtete të njohura për futbollin e tyre të Amerikës Jugore dhe kanë dorëzuar edhe formalisht aplikacionin e…

IKIN SPONSORËT

FIFA humb tre sponsorë të mëdhenjë

FIFA

23 January, 2015 @10:53

Tre nga sponsorët e mëdhenjë të FIFA-së, që kanë mbuluar edhe Kupën e Botës, nuk kanë vazhduar marrëveshjen me shtëpinë…

FIFA

Trajneri i vitit 2014, Low

REUTERS

12 January, 2015 @19:16

Përzgjedhësi i përfaqësueses gjermane, Joachim Low, është përzgjedhur trajner i vitit 2014 në ceremoninë e FIFA-së që po mbahet në…

MICHEL PLATINI

Topi i Artë, as Messit as Ronaldos

REUTERS/Arkiv

20 October, 2014 @22:10

Kreu i UEFA-së, Michel Platini, vazhdon me deklaratat e tij interesante.  Njeriu që ka fituar tre herë Topin e Artë…

NEYMAR

Kapiteni i ri i Brazilit

5 September, 2014 @18:05

Neymar është kapiteni i ri i përfaqësueses së Brazilit. Përzgjedhësi Dunga ka vendosur që shiriti i kapitenit të jetë në…

Të gjitha lajmet nga Brazil 2014