Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BRAZILI

Pensionohet Fred

REUTERS

Pensionohet Fred


13 July, 2014 @20:37

Sulmuesi i kombëtares së Brazilit që u kritikua shumë në këtë Botëror për shkak të paraqitjes së tij të dobët, Fred, është pensionuar nga kombëtarja e Kariokëve. 

“Për mua Seleçao ka përfunduar,” i ka thënë sulmuesi 30 vjeçar reporterëve sot, transmetojnë mediat e huaja. 

“E pranoj përgjegjësinë time. Doja të bëja më shumë, pasi që nuk kam qenë i lënduar, por në fund është faji i çdokujt,” ka shtuar ai ndër të tjera duke bërë të ditur se nuk është fajtor i vetëm për dështimin brazilian në fund të Botërorit, pas humbjeve katastrofale. 

Pas aventurës europiane me Lyonin në Francë, Fred ishte kthyer në Brazil ku që prej vitit 2009 luan për Fluminesen. 


FINALJA

Dihen 11-shet e para

Brazil 2014

Dihen 11-shet e para

13/07/14 @ 20:23

CEREMONIA

Shakira e Santana, në përmbyllje të Botërorit

Brazil 2014

Shakira e Santana, në përmbyllje të Botërorit

13/07/14 @ 18:07

OPTA

Shaqiri, te 11-shja më e mirë

Brazil 2014/Sportistë shqiptarë në botë

Shaqiri, te 11-shja më e mirë

13/07/14 @ 17:42

VEDAT MURIQI

Impresionon në përgatitje

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Impresionon në përgatitje

13/07/14 @ 17:11

MEDIA TALK

Albion Rrahmani drejt Rumanisë!

FFK Superliga/International/Transfere

Albion Rrahmani drejt Rumanisë!

31/07/23 @ 12:24

MILAN E LIRON PËR PAK PARA

Ante Rebic arrin në Stamboll për tu bërë pjesë e Besiktasit

Serie A/International/Transfere

Ante Rebic arrin në Stamboll për tu bërë pjesë e Besiktasit

30/07/23 @ 19:59

GALATASARAY ZYRTARIZON BLERJEN E ICARDIT

Galata arrin marrëveshje me PSG, zyrtarizon Icardin

Ligue 1/International/Transfere

Galata arrin marrëveshje me PSG, zyrtarizon Icardin

30/07/23 @ 14:01

MLS

Sot, dygolësh dhe një asist nga Messi për Inter Miamin

International

Sot, dygolësh dhe një asist nga Messi për Inter Miamin

26/07/23 @ 08:53

FIDAN ALITI NË TURQI

Kontratë afatgjate për Fidan Alitin te Alanyaspor

Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kontratë afatgjate për Fidan Alitin te Alanyaspor

25/07/23 @ 11:58

PRIZREN

Tjiueza e Megameno vazhdojnë, por Liria zyrtarizon edhe dy lojtarë afrikanë

FFK Superliga/International/Transfere

Tjiueza e Megameno vazhdojnë, por Liria zyrtarizon edhe dy lojtarë afrikanë

22/07/23 @ 19:15

RUSI

Mirlind Daku shënon në debutim te Rubin Kazani

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mirlind Daku shënon në debutim te Rubin Kazani

22/07/23 @ 16:58

DIREKT ONLINE

Transmetimi online: Europa-Dukagjini

Conference League/FFK Superliga/International

Transmetimi online: Europa-Dukagjini

20/07/23 @ 12:55

ME PËRMBYSJE MBYLLET AVENTURA DEBUTUESE

Struga eliminohet në fund!

Champions League/International

Struga eliminohet në fund!

18/07/23 @ 19:32

FORMACIONET STARTUESE: NDESHJA E KTHIMIT

Struga-Zalgiris, 11-shet startuese

Champions League/International

Struga-Zalgiris, 11-shet startuese

18/07/23 @ 16:18


 
Të gjitha lajmet nga International