Të gjitha lajmet

OPTA

Shaqiri, te 11-shja më e mirë

Opta Stats

Shaqiri, te 11-shja më e mirë

13 July, 2014 @17:42

Në llogaritjen e Opta Stats, kompani e specializuar për statistika futbolli, mefsushori i kombëtares zvicerane, Xherdan Shaqiri ka zënë vend në 11-shen më të mirë të “Brazilit 2014”. 

Në llogaritjen e Optas ku mirren parasysh shumë detaje të lojtarit si individ dhe rezultatet e kombëtares që e ka përfaqësuar, nuk bëjnë pjesë as Lionel Messi e as Neymar, derisa nga finalistët e Botërorit, Gjermania përfaqësohet me 3 e Argjentina me vetëm një lojtar. Opta Stats XI:

Portier: Tim Howard SHBA;
Mbrojtës: Daniel Alves BRAZIL, Marco Rojo ARGJETINË, Matts Hummels GJERMANI dhe Stefan De Vrij HOLANDË;
Mesfushorë: Toni Kross GJERMANI, Juan Cuadraro KOLUMBI, Xherdan Shaqiri ZVICËR, James Rodriguez KOLUMBI dhe Thomas Muller GJERMANI;
Sulmues: Karim Benzema FRANCË;

APLIKIMI I PARË

3 shtete jugamerikane, aplikojnë për Botërorin 2030

Pamje nga takimi/ Conmebol Official

5 October, 2017 @9:03

Janë bashkuar tre shtete të njohura për futbollin e tyre të Amerikës Jugore dhe kanë dorëzuar edhe formalisht aplikacionin e…

IKIN SPONSORËT

FIFA humb tre sponsorë të mëdhenjë

FIFA

23 January, 2015 @10:53

Tre nga sponsorët e mëdhenjë të FIFA-së, që kanë mbuluar edhe Kupën e Botës, nuk kanë vazhduar marrëveshjen me shtëpinë…

FIFA

Trajneri i vitit 2014, Low

REUTERS

12 January, 2015 @19:16

Përzgjedhësi i përfaqësueses gjermane, Joachim Low, është përzgjedhur trajner i vitit 2014 në ceremoninë e FIFA-së që po mbahet në…

MICHEL PLATINI

Topi i Artë, as Messit as Ronaldos

REUTERS/Arkiv

20 October, 2014 @22:10

Kreu i UEFA-së, Michel Platini, vazhdon me deklaratat e tij interesante.  Njeriu që ka fituar tre herë Topin e Artë…

NEYMAR

Kapiteni i ri i Brazilit

5 September, 2014 @18:05

Neymar është kapiteni i ri i përfaqësueses së Brazilit. Përzgjedhësi Dunga ka vendosur që shiriti i kapitenit të jetë në…

Të gjitha lajmet nga Brazil 2014