Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

OPTA

Shaqiri, te 11-shja më e mirë

Opta Stats

Shaqiri, te 11-shja më e mirë


13 July, 2014 @17:42

Në llogaritjen e Opta Stats, kompani e specializuar për statistika futbolli, mefsushori i kombëtares zvicerane, Xherdan Shaqiri ka zënë vend në 11-shen më të mirë të “Brazilit 2014”. 

Në llogaritjen e Optas ku mirren parasysh shumë detaje të lojtarit si individ dhe rezultatet e kombëtares që e ka përfaqësuar, nuk bëjnë pjesë as Lionel Messi e as Neymar, derisa nga finalistët e Botërorit, Gjermania përfaqësohet me 3 e Argjentina me vetëm një lojtar. Opta Stats XI:

Portier: Tim Howard SHBA;
Mbrojtës: Daniel Alves BRAZIL, Marco Rojo ARGJETINË, Matts Hummels GJERMANI dhe Stefan De Vrij HOLANDË;
Mesfushorë: Toni Kross GJERMANI, Juan Cuadraro KOLUMBI, Xherdan Shaqiri ZVICËR, James Rodriguez KOLUMBI dhe Thomas Muller GJERMANI;
Sulmues: Karim Benzema FRANCË;

 
Të gjitha lajmet nga Brazil 2014