Të gjitha lajmet

FINALJA

Dihen 11-shet e para

fifa

Dihen 11-shet e para

13 July, 2014 @20:23

Janë bërë të ditura formacionet startuese të finales. 

Dy finalistët që do të kërkojnë titullin e Botës sonte, kanë bërë të ditura formacionet startuese që do t’ia nisin përballjes në Maracana. 

FORMACIONET ZYRTARE TË FINALES: 

Argjentina: Romero; Zabaleta, Demichelis, Garay, Rojo; Biglia, Mascherano, Perez; Lavezzi, Messi, Higuaín

Gjermania: Neuer; Lahm, Hummels, Boateng, Howedes; Schweinsteiger, Khedira; Muller, Kroos, Ozil; Klose

APLIKIMI I PARË

3 shtete jugamerikane, aplikojnë për Botërorin 2030

Pamje nga takimi/ Conmebol Official

5 October, 2017 @9:03

Janë bashkuar tre shtete të njohura për futbollin e tyre të Amerikës Jugore dhe kanë dorëzuar edhe formalisht aplikacionin e…

IKIN SPONSORËT

FIFA humb tre sponsorë të mëdhenjë

FIFA

23 January, 2015 @10:53

Tre nga sponsorët e mëdhenjë të FIFA-së, që kanë mbuluar edhe Kupën e Botës, nuk kanë vazhduar marrëveshjen me shtëpinë…

FIFA

Trajneri i vitit 2014, Low

REUTERS

12 January, 2015 @19:16

Përzgjedhësi i përfaqësueses gjermane, Joachim Low, është përzgjedhur trajner i vitit 2014 në ceremoninë e FIFA-së që po mbahet në…

MICHEL PLATINI

Topi i Artë, as Messit as Ronaldos

REUTERS/Arkiv

20 October, 2014 @22:10

Kreu i UEFA-së, Michel Platini, vazhdon me deklaratat e tij interesante.  Njeriu që ka fituar tre herë Topin e Artë…

NEYMAR

Kapiteni i ri i Brazilit

5 September, 2014 @18:05

Neymar është kapiteni i ri i përfaqësueses së Brazilit. Përzgjedhësi Dunga ka vendosur që shiriti i kapitenit të jetë në…

Të gjitha lajmet nga Brazil 2014