Të gjitha lajmet

CEREMONIA

Shakira e Santana, në përmbyllje të Botërorit

Getty

Shakira e Santana, në përmbyllje të Botërorit

13 July, 2014 @18:07

Me afro 1 mijë persona të involvuar drejtëpërdrejtë në ceremoninë përmbyllëse të Botërorit në Maracana të Rio De Janeiros sonte do të performojnë edhe emra të njohur të muzikës botërore si: Shakira, Wyclef Jean dhe Carlos Santana. 

Shakira dhe Carlinhos Brown do të performojnë “Dare” derisa Alexandre Pires, Carlos Santana dhe Wyclef Jean do të këndojnë himnin e këtij Botërori, “We Will Find A Way”. 

Në këtë ceremoni do të ketë edhe vallëzime të ndryshme ku do të përfshihen të 32 vendet pjesëmarrëse, por me theks të veçantë do të jenë ato finaliste: Gjermania dhe Argjentina. 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga