Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DEKLARATA PAS SHORTIT

Gjimshiti: Luftojmë për secilën pikë!

Foto: FSHF

Gjimshiti: Luftojmë për secilën pikë!


20 December, 2021 @14:39

Mbrojtësi më në formë i reprezentacionit të Shqipërisë në futboll, Berat Gjimshiti, në një prononcim të tijin për faqen zyrtare të Federatës ka thënë se Shqipëria do të luftojë për secilën pikë në grupin e vështirë të Ligës së Kombeve.

Shqipëria si e promovuar në Ligën B do të ndeshet me Islandën, Rusinë e Izraelin në këtë grup.

GRUPET dhe ORARI I NDESHJEVE

“Sigurisht, objektivat duhet t’i përcaktojmë me kalimin e kohës, por është e rëndësishme që ne të tregojmë se do të luftojmë për çdo pikë në këtë grup dhe të tregojmë vlerat tona, si edhe të konfirmojmë edhe një herë rritjen e Kombëtares shqiptaret në kohët e fundit”, – ka thënë ai.

Kujtojmë, Shqipëria kishte dalë fituese e Grupit 4 në Ligën C të Kombeve në edicionin e kaluar duke lënë pas Bjellorusinë, Lituaninë dhe Kazakistanin për të kaluar në Ligën B të Kombeve këtë edicion.

 


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve