Të gjitha lajmet

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin e ardhshëm të La Ligës. Dy palët janë pajtuar që të ketë ndeshje të premteve, por jo të hënave.

Gjykatësi, Adres Sanchez Magro, e mori këtë vendim, në mënyrë që të dy palët të takohen në një mes të artë. Federata dëshironte që të mos zhvilloheshin fare ndeshje të premteve dhe të hënave, ndërsa La Liga dëshironte që të ketë ndeshje në të dyja këto ditë.

Gjykatësi ka vendosur që ndeshjet që janë caktuar të mbahen të hënave, do të mbahen në fundjavë.

Përndryshe sezoni i ri i La Ligës do të nisë më 16 gusht, të premten, në orën 21:00, me ndeshjen mes Barcelona dhe Athletic Club në “San Mames”.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

SKUADRA E MILANIT

Milan vjen me këta lojtarë në Kosovë

9 August, 2019 @14:21

Skuadra e Milanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur 24-shen që udhëton për Kosovë për miqësoren me Feronikelin. …

Të gjitha lajmet nga