Të gjitha lajmet

A: VUSHTRRIA 1-1 VELLAZNIMI

Goli i parë i stinorit për Vëllaznimin, barazimi i dytë me radhë

Goli i parë i stinorit për Vëllaznimin, barazimi i dytë me radhë

11 October, 2020 @18:22

Vëllaznimi sot ka shënuar golin e parë të stinorit në Ligë të Parë A të Kosovës.

Kuqezinjtë e Gjakovës kanë arritur të shkëpusin barazim ndaj Vushtrrisë Ferki Aliu për të kapur kështu pikën e dytë me radhë në ligë, ndërsa kanë shënuar golin e parë të edicionit.

TABELA AKTUALE

Ka qenë sulmuesi i njohur i kuqezinjëve Dardan Rogova që ka shënuar pak para fundit të pjesës së parë për të barazuar rezultatin në 1-1.

Në pjesë të dytë nuk kishte gola dhe kështu ekipet u ndanë nga fusha duke ndarë pikët.

Derisa Vushtrria ka një fitore të shënuar më parë dhe tash ka arritur në kuotën e 5 pikëve, Vëllaznimi ka vetëm 2 pikë pas 4 xhirove.

A: LIRIA 2-0 TREPCA

Fitorja e dytë me radhë për Lirinë

11 October, 2020 @17:56

Në Përparim Thaqi sot, ka rënë Trepça, derisa Liria ka shënuar fitoren e dytë me radhë të stinorit. Bardhezinjtë…

IN MEMORIAM

Ndërron jetë kryetari i parë i FFK-së

10 October, 2020 @17:55

Sot në moshën 76 vjeçare, ka ndërruar jetë kryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Bytyqi. Bytyqi…

ISTOGU - DRENASI

Istogu pëkohësisht lider

FOTO / Istogu

10 October, 2020 @17:41

Skuadra e Istogut, duke e mposhtur me rezultat 2-0 skuadrën e Drenasit, me një ndeshje më shumë është vendosur në…

ISH TRAJNERI I PRISHTINES

Armend Dallku kalon te Dukagjini

Foto: prishtinafc.com

8 October, 2020 @11:52

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare dhe ish trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, është zyrtarizuar sot si trajner i ri i…

NGA KLINA

Severin Elezaj jep dorëheqje nga Dukagjini

6 October, 2020 @22:18

Pasi që ranë nga Superliga dhe nisën mbarë stinorin në Ligë të Parë A, skuadra e Dukagjinit me humbjen e…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë