Të gjitha lajmet

KOSOVA / FUTSALL

Grumbullohet përfaqësuesja e Kosovës në futsall

FOTO/ ffk

Grumbullohet përfaqësuesja e Kosovës në futsall

29 November, 2018 @18:16

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall do të grumbullohet me 3 deri më 5 dhjetor në Prishtinë, për fazën përgatitore të kualifikimeve për Kampionatin Europian, që do të mbahet në fund të janarit.

Kosova do t’i mësojë kundërshtarët e kualifikimeve më 12 dhjetor, kur do të bëhet tërheqja e shortit.

Lista e 17 lojtarëve të ftuar të përfaqësueses së Kosovës është:

Alfred Preniqi , Bajram Ramadani, Vahid Krasniqi, Arbër Dobroshi, Ramadan Alaj, Korab Muharremi, Shkodran Loshaj, Jeton Rukovci, Drilon Paqarrizi, Mërgim Dervishaj, Bardh Kelmendi, Dardan Topilla, Oso Gjinovci, Getart Hyseni, Shpend Ibrahimi, Taulant Rusinovci dhe Melos Kelmendi.

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga