Të gjitha lajmet

KUPA "PAVARËSIA"

Struga fiton kupën “Pavarësia”

Foto: FSHF

Struga fiton kupën “Pavarësia”

28 November, 2018 @15:44

Për nder të festës së flamurit, edhe sivjet u mbajt turneu miqësor “Pavarësia”, i cili këtë vit e mbajti edicionin e tij të dhjetë jubilar në Korçë të Shqipërisë.

Pjesëmarrëse sivjet ishin klubet Struga, 2 Korriku, Otranti dhe Skënderbeu, ndërsa fitues i turneut u shpall klubi i Strugës.

Në fazën gjysmëfinale, Otranti fitoi 6-5 me penallti ndaj 2 Korrikut, e në ndeshjen tjetër Struga e mposhti me rezultat 1-0 Skënderbeun. Më pas, në finalen mes Otrantit dhe Strugës, fituese doli skuadra e Strugës, e cila fitoi finalen me rezultatin përfundimtar 1-0.

Ekipi “Fair Play” i turneut u shpall 2 Korriku, ndërsa çmimi i lojtarit më të mirë të turneut shkoi për Nijaz Lenën e Strugës.

DUKAGJINI 0-0 BALLKANI

Rikthimi me barazim shterp

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:57

Skuadra e Dukagjinit të Klinës iu kthye Superligës së Kosovës me barazim pa gola sot, ndaj Ballkanit 0-0 në përballjen…

DRITA 0-1 FERIZAJI

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:45

Trajneri i Ferizajit Bekim Isufi ka debutuar në bankën e ferizajasve me fitore befasuese ndaj Dritës së përforcuar jashtëzakonshëm këtë…

TREPÇA'89 4-1 GJILANI

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar

18 August, 2019 @19:32

Edhe optimistët më të mëdhenjë në Mitrovicë veçanërisht, nuk e kanë pritur një debutim të tillë të trajnerit Shpëtim Idrizi…

STADIUMI I QYTETIT: GJILAN

Drita-Ferizaji, 11-shet startuese

18 August, 2019 @17:07

Trajnerët e skuadrave përkatëse për fillim të stinorit kanë përcaktuar këto 11-she: Drita: Tofiloski, Limani, Berisha, Gërbeshi, Blakçori, B.Shabani,…

STADIUMI I QYTETIT

Dukagjini-Ballkani, 11-shet startuese

18 August, 2019 @17:04

Trajnerët e skuadrave përkatëse për fillim të stinorit kanë përcaktuar këto 11-she: Dukagjini: Neziri, Haliti, Syla, Basriu, Musa, Gava,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga