Të gjitha lajmet

EUROPA LEAGUE

Europa League, shumë ‘shqipe’ në akcion

Europa League, shumë ‘shqipe’ në akcion

29 November, 2018 @13:57

Pas ndeshjeve të zhvilluara në Champions League në dy netët e kaluara, futbolli evropian vazhdon sonte me ndeshje nga Europa League.

Në total 24 ndeshje zhvillohen sonte nga kjo garë, ndërsa në akcion për skuadrat përkatëse mund t’i shohim Eros Grezdën (Rangers), Ardin Dallkun (Vorskla), Mërgim Mavrajn (AEK), Migjen Bashën (AEK), Valon Berishën (Lazio), Thomas Strakoshën (Lazio), Shkodran Mustafin (Arsenal), Granit Xhakën (Arsenal), Amir Rrahmanin (Dinamo Zagreb), Edon Zhegrovën (Genk), Mirlind Kryeziun (FC Zurich), Hekuran Kryeziun (FC Zurich) e Benjamin Kolollin (Zurich).

Lista e plotë e ndeshjeve të sontme:

GRUPI A:

18:55 Leverkusen - Ludogorets

18:55 Zurich - AEK

GRUPI B:

18:55 Rosenborg - Celtic

18:55 Salzburg - RB Leipzig

GRUPI C:

18:55 Bordeaux - Slavia Prague

18:55 Zenit - Copenhagen

GRUPI D:

18:55 Anderlecht - Spartak Trnava

18:55 Fenerbahçe - Dinamo Zagreb

GRUPI E:

18:55 Qarabag - Sporting Lisbon

18:55 Vorskla - Arsenal

GRUPI F:

18:55 Milan - Dudelange

18:55 Betis - Olympiacos

GRUPI G:

16:50 Spartak Moscow - Rapid Vienna

21:00 Rangers - Villarreal

GRUPI H:

21:00 Apollon Limassol - Lazio

21:00 Frankfurt - Marseille

GRUPI I:

21:00 Malmo - Genk

21:00 Sarpsborg - Besiktas

GRUPI J:

18:55 Krasnodar - Akhisarspor

21:00 Standard Liege - Sevilla

GRUPI K:

16:50 Astana - Dynamo Kiev

21:00 Jablonec - Rennes

GRUPI L:

18:55 BATE Borisov - Mol Vidi

21:00 Chelsea - PAOK

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

CHAMPIONS LEAGUE

Mbyllen grupet A dhe D, nxehtë në B e në C

28 November, 2018 @23:03

Me tetë ndeshjet e luajtura sonte është mbyllur xhiroja e parafundit e fazës grupore të Champions League. Në Grupin…

CHAMPIONS LEAGUE

Mbyllja e xhiros së parafundit të Champions League

28 November, 2018 @16:00

Tetë duele u luajtën mbrëmë, ndërsa tetë të tjera luhen sonte, për ta mbyllur kështu xhiron e parafundit të…

KUPA "PAVARËSIA"

Struga fiton kupën “Pavarësia”

Foto: FSHF

28 November, 2018 @15:44

Për nder të festës së flamurit, edhe sivjet u mbajt turneu miqësor “Pavarësia”, i cili këtë vit e mbajti edicionin…

KUPA E KOSOVËS

Cilat skuadra kaluan në 1/8 e finales?

BOROZANI / ARKIV

28 November, 2018 @15:20

Pas ndeshjeve të zhvilluara dje dhe sot, janë kuptuar tashmë pothuajse të gjitha skuadrat që e kanë arritur 1/8…

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës, përfundojnë ndeshjet e sotme

BOROZANI / D.SH

28 November, 2018 @15:15

Pas takimeve të luajtura dje, sot janë zhvilluar tri ndeshje të tjera të 1/16 së finales në Kupën e…

11-SHJA E SHQIPEVE

Shqipet nëpër botë, 11-shja më e mirë

Design: Olsen Kraja

28 November, 2018 @12:00

Që nga sot, TopSporti ka vendosur që ta zgjedhë 11-shen më të mirë të ‘shqipeve’ nëpër botë për secilën fundjavë.…

MALMO - CHELSEA

E para që nga dhjetori

Foto: uefaeuropaleague/fb

14 February, 2019 @23:24

Chelsea ka arritur të shënojë fitore në përballjen e parë të së gjashtëmbëdhjetës së finales së Europa Ligës sonte, duke…

ZURICH - NAPOLI

Kololli shënon me panenka, në humbje ndaj Napolit

Foto: SSCNapoli/fb

14 February, 2019 @22:57

Ekipi i Zurichut, ku luajnë dy nga lojtarët më të mirë të Kosovës, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli, ka pësuar…

LAZIO - SEVILLA

Sevilla pushton Romën

Fotot: europaleague/fb

14 February, 2019 @22:06

Avantazh një golësh, goli si mysafir i shënuar dhe Sevilla ka fituar 0-1 në Romë në duel ndaj Lazios. …

RAPID WIEN - INTER

Pa Icardin, fitojnë

Foto: uefaeuropaleague/fb

14 February, 2019 @21:29

Inter pasi që mori shirtin e kapitenit nga Mauro Icardi, ka shënuar fitore në kuadër të Europa League, duke e…

GALATASARAY - BENFICA

Benfica merr avantazhin në Stamboll

Foto: uefaeuropaleague/fb

14 February, 2019 @21:16

Skuadra e Benficës ka arritur të mposht Galatasarayin në Stamboll 1-2, për të marrë avantazhin për ndeshjen e kthimit që…

Të gjitha lajmet nga Europa League