Të gjitha lajmet

LLAPI - GJILANI

Hap prapa për titull, Gjilani mposhtet në Podujevë

Foto: Shpend Ahmeti

Hap prapa për titull, Gjilani mposhtet në Podujevë

8 March, 2020 @15:56

Pas tri fitoreve radhazi në Superligë, sot skuadra e Gjilanit u mposht 2-1 nga Llapi në Podujevë.

Arbnor Ramadani me gol nga pika e bardhë në minutën e 2’ bëri që Llapi ta fillojë në mënyrën më të mirë të mundshme takimin, e më pas ishte Ersil Ymeri ai që shënoi për 2-0 në minutën e 39’, për ta dërguar Llapin në pushim me epërsi të dyfishtë.

TABELA AKTUALE

Gjilani provoi të kthehet në lojë në pjesën e dytë dhe arriti ta ngushtojë rezultatin me golin e rezervistit Darko Nikaç (67’), mirëpo Llapi u mbajt mirë dhe nuk pësoi më, për ta fituar ndeshjen me rezultatin përfundimtar 2-1.

Humbja e sotme ia bën Gjilanit një hap prapa në luftën për titull, kurse Llapi me këtë fitore arrin kuotën e 34 pikëve dhe vazhdon të mbetet i qetë në mesin e tabelës.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

Foto nga arkivi KFLlapi/fb

8 March, 2020 @13:06

Dueli i radhës, gjithashtu interesant i ditës mes Llapit të Podujevës dhe Gjilanit që është ndër skuadrat që po kërkon…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Prishtina

8 March, 2020 @13:04

Në ora 14:00 nis përballja e radhës në Superligë, që është superderbi jo vetëm i kësaj xhiroje, por edhe më…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaji deklason Trepçën ‘89, afër shpëtimit!

7 March, 2020 @16:33

Në ndeshjen hapëse e xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll, Ferizaji e mposhti bindshëm Trepçën ‘89 me…

VUSHTRRIA 3-3 DUKAGJINI

Në kohën shtesë iu mohua fitorja

Foto: KFVushtrria/V. Hasani/fb

5 March, 2020 @16:02

Dueli i dy skuadrave që thuajse kanë humbur shpresat për mbijetesë në Superligë, Vushtrria dhe Dukagjini, ka kaluar në një…

DRENICA 3-1 FLAMURTARI

Drenica shënon fitoren e parë pranverore dhe del nga zona e rrezikshme

Foto: KFDrenica/Hilli/fb

5 March, 2020 @15:23

Skuadra e Drenicës nën drejtimin e trajnerit të ri të saj Gani Sejdiu ka shënuar fitoren e parë në pranverë,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga