Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

UEFA HATTRICK PROGRAM

“Hattrick” në Tiranë, shqyrtohen projektet

Foto: FFK

“Hattrick” në Tiranë, shqyrtohen projektet


Teksti: FFK

1 October, 2021 @10:37

Ka përfunduar mbledhja e Komitetit HatTrick të UEFA-s që u mbajt dje në Tiranë.

Ky komitet drejtohet nga zv/presidenti i UEFA-s, Karl-Erik Nilsson, derisa pjesë e tij janë edhe presidenti Agim Ademi dhe presidenti i FSHF-së, Armando Duka, derisa i ftuar nderi këtë herë ishte edhe presidenti i FFM-së, Muamed Sejdini.

Gjatë këtij takimi u shqyrtuan dhe më pas u miratuan projektet e rëndësishme zhvillimore të paraqitura në Komitet, si edhe u bë një bilanc i punës së bërë deri më tani përmes implementimit të investimeve.

Në 17 vite të programit HatTrick, UEFA ka financuar në më shumë se 1500 projekte me një vlerë të madhe financiare prej 3 miliardë eurosh, duke e kthyer HatTrick në programin më të madh për zhvillimin e futbollit dhe solidaritetit.


TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (7)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (7)

01/10/21 @ 10:02

LISTA E LOJTARËVE

Ramiz Krasniqi shpall ftesat e Kosovës U19

Përfaqësuesja

Ramiz Krasniqi shpall ftesat e Kosovës U19

30/09/21 @ 20:36

KOSOVA U17 - FEMRAT

Vajzat të parat në grup

Përfaqësuesja

Vajzat të parat në grup

30/09/21 @ 19:59

PRISHTINA - ULPIANA

Ndalet nga Ulpiana, Prishtina ende pa fitore në shtëpi

FFK Superliga

Ndalet nga Ulpiana, Prishtina ende pa fitore në shtëpi

30/09/21 @ 17:12

DUKAGJINI - DRITA

Heroi Chibueze, Dukagjini me 10 lojtarë mposhtë Dritën

FFK Superliga

Heroi Chibueze, Dukagjini me 10 lojtarë mposhtë Dritën

30/09/21 @ 17:01

FORMACIONET ZYRTARE

Dukagjini-Drita, 11-shet startuese

FFK Superliga

Dukagjini-Drita, 11-shet startuese

30/09/21 @ 14:13

HUNGARIA

Marco Rossi publikon listën hungareze ndaj Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Marco Rossi publikon listën hungareze ndaj Shqipërisë

30/09/21 @ 12:46

UEFA DËNON HUNGAREZËT

200 mijë franga gjobë dhe ndaj Shqipërisë me dyer të mbyllura

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

200 mijë franga gjobë dhe ndaj Shqipërisë me dyer të mbyllura

21/09/21 @ 23:05

CORONAVIRUS

Fizioterapisti i kombëtares shqiptare, humb betejën me COVID-19

Kombëtarja

Fizioterapisti i kombëtares shqiptare, humb betejën me COVID-19

13/09/21 @ 12:29

SOUTHAMPTON

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit

Kombëtarja/Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit

11/09/21 @ 23:23

QAZIM LAÇI

Pas golit të parë me kombëtaren, Laçi tregon ëndrrën

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Pas golit të parë me kombëtaren, Laçi tregon ëndrrën

09/09/21 @ 00:18

EDY REJA

Fitorja historike e kënaq Rejan

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Fitorja historike e kënaq Rejan

08/09/21 @ 23:52

SHQIPËRIA 5-0 SAN MARINO

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

08/09/21 @ 22:58

PJESA E PARË: SHQIPËRIA - SAN MARINO

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

08/09/21 @ 21:34

FORMACIONET STARTUESE

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

08/09/21 @ 19:31

STADIUMI

“Air Albania” merr pamje mbresëlënse

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

“Air Albania” merr pamje mbresëlënse

07/09/21 @ 21:57


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja