Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LOS BLANCOS

Rikthim më i shpejtë sesa që pritej

Foto:Google

Rikthim më i shpejtë sesa që pritej


18 February, 2021 @12:47

Rikuperimi i Hazard po shkon më mirë se sa pritej, belgu ka filluar stërvitjet në fushë.

Mesfushori anësor ka humbur katër kilogramë, prej se u lëndua 20 ditë më parë.

33-vjeçari synon të jetë në dispozicion për Zidane për derbin kundër Atlético Madrid, në 7 Mars (16:15) në Wanda Metropolitano.

Parashikimi fillestar i Realit në lidhje me lëndimin e Hazard ishte midis tre dhe katër javësh, gjë që e bëri shumë të vështirë që Eden të arrijë derbin.

Ai ka filluar të punoj me topin dhe do rikthehet më shpejtë se që është menduar.

Reprezentuesi belg është i tronditur nga dëmtimet që kur arriti në Madrid (ai ka pasur 10 lëndime në vetëm një vit e gjysmë). (marca)


 
Të gjitha lajmet nga La Liga