Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SEVILLA-DORTMUND, PLAYER RATINGS

Sevilla-Dortmund, notat e futbollistëve

Foto: uefa.com

Sevilla-Dortmund, notat e futbollistëve


17 February, 2021 @23:09

Ka përfunduar përballja mes Sevillës dhe Dortmundit në kuadër të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve.

Gjermanët kanë kapur epërsi të rëndësishme para ndeshjes së kthimit, duke i mposhtur spanjollët 2-3 sonte, derisa sulmuesi norvegjez Erling Haaland ka qenë më i miri i përballjes.

NOTAT E FUTBOLLISTËVE:

Sevilla: Bono 6, Navas 7, Kounde 6, Carlos 6, Escudero 6, Fernando 5, Jordan 5, Rakitic 5, Suso 6, Papu Gomez 5, En-Nesyri 5. REZ: Gudelj 6, De Jong 7, Munir 6, Rodriguez 7, Oliver Torres 6.

Borussia Dortmund: Hitz 6, Guerreiro 7, Hummels 6, Akanji 6, Morey 6, Can 6, Dahoud 7, Bellingham 7, Reus 7, Sancho 7, Haaland 8. REZ: Brandt 6 , Meunier 6, Passlack 6.

GOLAT dhe RAPORTI I NDESHJES


SEVILLA - DORTMUND

Haaland i jep avantazhin Dortmundit para ndeshjes së kthimit

Champions League

Haaland i jep avantazhin Dortmundit para ndeshjes së kthimit

17/02/21 @ 23:04

PORTO - JUVENTUS

Porto kap avantazhin ndaj Juventusit

Champions League

Porto kap avantazhin ndaj Juventusit

17/02/21 @ 22:54

TRANSFER

Kane mund të bashkohet me Pochettino

La Liga

Kane mund të bashkohet me Pochettino

17/02/21 @ 22:20

PREMIER LEAGUE

Burnley e Fulham pa humbje përsëri

Premier League

Burnley e Fulham pa humbje përsëri

17/02/21 @ 21:55

LA LIGA

Bardhi shënon, Llorente shpëton pikën

La Liga

Bardhi shënon, Llorente shpëton pikën

17/02/21 @ 21:29

SHQIP NË BOTË

4 gola nga shqiptarët në një ndeshje, Basel eliminohet

International/Sportistë shqiptarë në botë

4 gola nga shqiptarët në një ndeshje, Basel eliminohet

17/02/21 @ 20:38

TRANSFER

Everton pritet të bëjë ofertë për Rabiot

Premier League/Serie A/Transfere

Everton pritet të bëjë ofertë për Rabiot

17/02/21 @ 20:31

TRANSFER

Sevilla interesohet për Minamino

Premier League/La Liga/Transfere

Sevilla interesohet për Minamino

17/02/21 @ 20:08

SHQIP NË BOTË

Roshi del në stërvitjen e parë te Diosgyori

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Roshi del në stërvitjen e parë te Diosgyori

17/02/21 @ 20:06

CHAMPIONS LEAGUE

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

Champions League

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

16/07/21 @ 19:18

UCL

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

14/07/21 @ 09:01

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

PRISHTINA - FERENCVAROS

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

Champions League/International

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

13/07/21 @ 21:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

13/07/21 @ 18:43

PRISHTINA - FERENCVAROS

Sonte ndeshja Prishtina - Ferencvaros

Champions League

Sonte ndeshja Prishtina - Ferencvaros

13/07/21 @ 12:39

PRISHTINA - FERENCVAROS

Ramadani: Do të isha i gëzuar nëse eliminohemi me fitore

Champions League

Ramadani: Do të isha i gëzuar nëse eliminohemi me fitore

12/07/21 @ 21:16

PRISHTINA - FERENCVAROS

Stoger: E kemi rezultatin, por ende s’ka përfunduar asgjë

Champions League

Stoger: E kemi rezultatin, por ende s’ka përfunduar asgjë

12/07/21 @ 20:36

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41


 
Të gjitha lajmet nga Champions League