Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA BARAZHIT

Historia jo, por kualiteti po

Pamje nga stërvitjet e ekipit të Flamurtarit këtë muaj/ Foto: KFFlamurtari/fb

Historia jo, por kualiteti po


21 May, 2021 @11:44

Trajneri i Flamurtarit, Jeton Mehmeti, që erdhi në pjesë të dytë të stinorit në krye të skuadrës dhe arriti t’ia sigurojë skuadrës një vend në barazh për Superligë, është shprehur të mos ketë favorit para duelit të sotëm, Dukagjini-Flamurtari.

“Ndoshta historia nuk është në anën tonë, por kualiteti po. Dukagjini është skuadër për respekt, por sot nuk ka favorit. Shpresoj që ne të festojmë në fund, ndërsa më pas të mendojmë edhe për ndeshjen e radhës [PlayOut me pozitën e tetë të Superligës],” ka thënë Mehmeti në prononcim për koha.net.

Flamurtari në barazh nuk ka histori të mirë, pasi që edhe dy herë më parë ka qenë pjesë e saj dhe nuk ka arritur ta kalojë. Mirëpo, kësaj radhe skuadra kuqezi shpreson që të kalojë pengesën e parë, Dukagjinin, për tu matur javën tjetër në PlayOut me skuadrën që përfundon e teta në Superligë.


KOLUMNE

+5 për fundjavë! - e fundit e sezonit

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

+5 për fundjavë! - e fundit e sezonit

21/05/21 @ 18:00

MEDIA TALK

Mourinho e do sulmuesin e Lyonit

Serie A/Ligue 1/Transfere

Mourinho e do sulmuesin e Lyonit

21/05/21 @ 11:24

DUKAGJINI - FLAMURTARI

Sot luhet ndeshja e barazhit mes Dukagjinit dhe Flamurtarit

FFK Liga e parë

Sot luhet ndeshja e barazhit mes Dukagjinit dhe Flamurtarit

21/05/21 @ 09:27

EURO 2020

Rusia i heq vizat për EURO 2020!

Evropiani

Rusia i heq vizat për EURO 2020!

21/05/21 @ 00:18

SHQIP NË BOTË

Demhasaj kthehet në elitën zvicerane me gol

International/Sportistë shqiptarë në botë

Demhasaj kthehet në elitën zvicerane me gol

20/05/21 @ 22:39

LLAPI

Futbollisti i Llapit operohet me sukses

FFK Superliga

Futbollisti i Llapit operohet me sukses

20/05/21 @ 21:56

VIDEO

Goditje me volej, Ajdini shënon qysh në minutën e pestë (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Goditje me volej, Ajdini shënon qysh në minutën e pestë (Video)

20/05/21 @ 21:37

LEOTRIM KRASNIQI

Trajneri i Besës i drejtohet publikut para ndeshjes së fundit

FFK Superliga

Trajneri i Besës i drejtohet publikut para ndeshjes së fundit

20/05/21 @ 21:02

VUSHTRRIA

Vushtrria rikthen kapitenin e saj legjendar dhe emëron trajnerin e ri

FFK Liga e parë

Vushtrria rikthen kapitenin e saj legjendar dhe emëron trajnerin e ri

21/06/21 @ 17:49

LIRIA

Liria drejt privatizimit, miratohet propozimi në Kuvend

FFK Liga e parë

Liria drejt privatizimit, miratohet propozimi në Kuvend

20/06/21 @ 16:32

ARBËRIA

Arbëria me trajner të ri

FFK Liga e parë

Arbëria me trajner të ri

20/06/21 @ 12:00

LIGA E DYTË 2021/22

Emin Bajrami vazhdon me Shkëndijën

FFK Liga e parë/Transfere

Emin Bajrami vazhdon me Shkëndijën

19/06/21 @ 17:59

FERIZAJ

Ferizaji me dy përforcime të reja

FFK Liga e parë/Transfere

Ferizaji me dy përforcime të reja

17/06/21 @ 20:49

PRIZREN

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

FFK Liga e parë/Transfere

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

17/06/21 @ 16:18

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

FERIZAJ

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

FFK Liga e parë

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

15/06/21 @ 08:55

TRANSFER

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

FFK Liga e parë

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

12/06/21 @ 20:35

ISTOGU

Istogu rikthen Fetahun

FFK Liga e parë/Transfere

Istogu rikthen Fetahun

09/06/21 @ 21:47


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë