Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIP NË BOTË

Demhasaj kthehet në elitën zvicerane me gol

Demhasaj kthehet në elitën zvicerane me gol


20 May, 2021 @22:39

Shkëlqim Demhasaj dhe Ermir Lenjani janë shpallur kampionë në kategorinë e dytë zvicerane me skuadrën e tyre, Grasshopper, dhe kanë siguruar rikthimin në elitën e futbollit zviceran për stinorin e ardhshëm.

Grasshopperi i Demhasajt dhe Lenjanit këtë e arriti me fitoren në xhiron e fundit ndaj skuadrës Kriens me rezultat 2-1.

Pikërisht Demhasaj ishte ai i cili shënoi golin e parë të ndeshjes (min 13’) dhe luajti rol të rëndësishëm në fitoren e skuadrës së tij, derisa Lenjani kontribuoi duke luajtur për 90 minuta në ndeshje.

Te skuadra Kriens në këtë ndeshje u paraqitën si titullarë Izer Aliu, Liridon Berisha dhe Mark Merlaku, ndërsa Liridon Mulaj u inkuadrua si zëvendësues.

Për Demhasajn ky është goli i tij i dhjetë në kampionat për këtë stinor.


LLAPI

Futbollisti i Llapit operohet me sukses

FFK Superliga

Futbollisti i Llapit operohet me sukses

20/05/21 @ 21:56

VIDEO

Goditje me volej, Ajdini shënon qysh në minutën e pestë (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Goditje me volej, Ajdini shënon qysh në minutën e pestë (Video)

20/05/21 @ 21:37

LEOTRIM KRASNIQI

Trajneri i Besës i drejtohet publikut para ndeshjes së fundit

FFK Superliga

Trajneri i Besës i drejtohet publikut para ndeshjes së fundit

20/05/21 @ 21:02

MEDIA TALKS

Arsenali i kthehet ‘dashurisë së vjetër’

Premier League

Arsenali i kthehet ‘dashurisë së vjetër’

20/05/21 @ 19:07

MEDIA TALKS

Bayerni kërkon mesfushorin e talentuar të Interit

Bundesliga

Bayerni kërkon mesfushorin e talentuar të Interit

20/05/21 @ 19:02

SCHALKE

Schalke konfirmon listën e largimeve, definohet edhe fati i Mustafit

Bundesliga

Schalke konfirmon listën e largimeve, definohet edhe fati i Mustafit

20/05/21 @ 18:52

MEDIA TALKS

Juve gjen zëvendësuesin e Ronaldos te Barcelona

Serie A

Juve gjen zëvendësuesin e Ronaldos te Barcelona

20/05/21 @ 18:45

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Portugalia-Gjermania

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Portugalia-Gjermania

19/06/21 @ 20:30

PORTUGALIA 2-4 GJERMANIA

Goleada me dominancë gjermane, mposht kampionin e Evropës

Evropiani/International

Goleada me dominancë gjermane, mposht kampionin e Evropës

19/06/21 @ 20:16

E FUNDIT

Barcelona zyrtarizon Depayin

La Liga/International/Transfere

Barcelona zyrtarizon Depayin

19/06/21 @ 18:56

SULMUESI MË I MIRË I SUPERLIGËS

Daku rikthehet në elitën kroate

FFK Superliga/International/Transfere

Daku rikthehet në elitën kroate

19/06/21 @ 17:51

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Hungaria-Franca

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Hungaria-Franca

19/06/21 @ 17:41

HUNGARIA 1-1 FRANCA

Përkrahja frenetike ndalë kampionin e Botës

Evropiani/International

Përkrahja frenetike ndalë kampionin e Botës

19/06/21 @ 17:02

RAJON

Zyrtarizohet Bujar Shabani te Shkupi

International

Zyrtarizohet Bujar Shabani te Shkupi

19/06/21 @ 15:10

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Suedia-Sllovakia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Suedia-Sllovakia

18/06/21 @ 17:01

SUEDIA 1-0 SLLOVAKIA

Me fitore, Suedia merr lidershipin

Evropiani/International

Me fitore, Suedia merr lidershipin

18/06/21 @ 16:46

COPA AMERICA 2021

Blick: Neymar si Xhaka

International

Blick: Neymar si Xhaka

18/06/21 @ 11:49


 
Të gjitha lajmet nga International