Të gjitha lajmet

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që kishte humbur në Korçë nga Skënderbeu.

Si zëvendësues i tij kishte ardhur Ramazan Ndreu. Por as Ndreut nuk i zgjati shumë në Kukës. Ky i fundit u shkarkua sot, pas humbjes së Kukësit nga Kastrioti 2-1, derisa kishin epërsinë 0-1 në fillim.

E para pak çastesh ekipi nga verilindja e Shqipërisë ka bërë të ditur se ka rikhtyer Ernest Gjokën, trajneri i cili i kishte bërë kampion për herë të parë në histori.

TABELA AKTUALE

Me Gjokën, objektivi i klubit mbetet mos heqja dorë nga titulli kampion derisa lejon matematika dhe fitimi i Kupës së Shqipërisë, ka shkruar ndër të tjera njoftimi i klubit.

Kukësi në xhiron që vjen është mysafir i Laçit, e këta të fundit sot shkatërruan Teutën e Durrësit duke e mposhtur 5-0 duke e luajtur lojën më të mirë të stinorit.

Kukësi përkundër humbjes së fundit, është 9 pikë larg Partizanit lider, derisa fundi i stinorit është pas 9 xhirosh, pra janë edhe maksimalisht 27 pikë në lojë, që mund të ndërrojë shumëçka në klasifikim.

BAYERN MUNCHEN - BORUSSIA DORTMUND

Bavarezët shkelin Dortmundin për të marrë kreun

Foto: Bundesliga/tw

6 April, 2019 @21:00

Dominim total përgjatë 90 minutave për të mos u lënë asnjë rast dhe fitore 5-0 për të dalë në krye…

JUVENTUS - MILAN

S’është Ronaldo, është Kean

Foto: Juventus/fb

6 April, 2019 @20:25

Juventus tashmë është vetëm një fitore larg titullit kampion, pasi që me fitore në derbi ndaj Milanit, 2-1, ka çuar…

REAL MADRID - EIBAR

Benzema sërish vendos

Foto: RealMadridi/fb

6 April, 2019 @18:51

Në tre ndeshjet e fundit ka shënuar. Karim Benzema përsëri ka nxjerrë fitoren e Real Madridit. Pas asaj ndaj…

SWANSEA - MIDDLESBROUGH

Celina me dy asistime në fitore

Fotot: SwanseaCity.com

6 April, 2019 @18:03

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në duelin e sotëm të ekipit të tij Swansea, që mposhti…

ISTOGU - VUSHTRRIA

Lideri ngrit avantazhin në krye

Foto: KFVushtrria/fb/E.Popova

6 April, 2019 @17:20

Vushtrria ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugë për Superligë. Kësaj radhe Istogu ra pre e sulmuesve të Vushtrrisë, që…

DRENICA - TREPÇA'89

Kresh’ Uka i jep qetësinë Drenicës

Foto: KFDrenica/fb

6 April, 2019 @17:08

Dy gola të shënuara nga lojtari i ndeshjes sot në Bajram Aliu. Kreshnik Uka me dy golat e tij,…

KEK - LLAPI

Autogol, 3 nga 3 për Batatinën

6 April, 2019 @16:57

Raste plotë, si në pjesën e parë ashtu edhe në të dytën, por goli assesi të vinte për Llapin që…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Trepça ‘89

6 April, 2019 @15:10

Janë caktuar formacionet startuese të Drenicës dhe të Trepçës ‘89. DRENICA: Ymeri, Bejta, Sykaj, Lushtaku, Pasoma, Thaqi, Mustafa, Dajaku, Uka,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Llapi

6 April, 2019 @14:50

Janë publikuar formacionet startuese të KEK-ut dhe të Llapit. KEK-u: Gllareva, Kutllovci, Vitija, Prishtina, Musliu, Lleshi, Qerimi, Nimani, Dushi, Stullqaku,…

SOUTHAMPTON - LIVERPOOL

Nën ethe, por kthehet kreu

Foto: premierleague.com

5 April, 2019 @22:57

Liverpool është përsëri lider i Premier Ligës. Fitore ndaj Southamptonit e pritur në ethe, pasi që deri në ndërrimet e…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

SKËNDERBEU - KUKËSI

Derbi i takoi Skënderbeut

Foto: PanoramaSport

16 March, 2019 @19:51

Skënderbeu ka shënuar fitore në derbin e ditës në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, duke e mposhtur Kukësin me rezultat minimal…

SKËNDERBEU - TIRANA

Tirana triumfon në Korçë

22 February, 2019 @20:05

Derbi i xhiros në Superiore ka përfunduar me fitoren e mysafirëve. Tirana ka arritur të befasojë Skënderbeun në Korçë,…

ONLINE

Dalin në shitje biletat Shqipëri-Turqi

16 February, 2019 @12:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se kanë dalë…

TEUTA - KUKËSI

Shkëmbi ngrit Teutën në vend të dytë

Foto: KFTeuta/fb

16 February, 2019 @10:59

Fitore të madhe në derbi ndaj rivalit direkt dhe Teuta kap vendin e dytë në Superiore pas 22 xhirosh, ndërsa…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore