Të gjitha lajmet

SWANSEA - MIDDLESBROUGH

Celina me dy asistime në fitore

Fotot: SwanseaCity.com

Celina me dy asistime në fitore

6 April, 2019 @18:03

Swansea City
Middlesbrough
Swansea City 3 : 1 Middlesbrough
Matt GRIMES (P) 34', Wayne ROUTLEDGE 38', Connor ROBERTS 71' 81' George SAVILLE

Stadiumi: Liberty, Swansea.

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në duelin e sotëm të ekipit të tij Swansea, që mposhti Middlesbroughn në shtëpi 3-1.

Celina asistimin e parë ia bëri Wayne Routledgeit për 2-0, në momentin kur krejt stadiumi priste që të pasonte djathtas, ai pa tjetrin kënd, ku Routledge nuk e pati vështirë të shënojë.

Bersant Celina celebration Swansea

Pas kësaj, Celina bëri edhe një asiti në pjesë të dytë, kur gjeti mjeshtërisht Connor Robertsin që shënoi për 3-0.

Me fitore Swansea mban pozitën e 13 të Championshipit aktualisht.

ISTOGU - VUSHTRRIA

Lideri ngrit avantazhin në krye

Foto: KFVushtrria/fb/E.Popova

6 April, 2019 @17:20

Vushtrria ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugë për Superligë. Kësaj radhe Istogu ra pre e sulmuesve të Vushtrrisë, që…

DRENICA - TREPÇA'89

Kresh’ Uka i jep qetësinë Drenicës

Foto: KFDrenica/fb

6 April, 2019 @17:08

Dy gola të shënuara nga lojtari i ndeshjes sot në Bajram Aliu. Kreshnik Uka me dy golat e tij,…

KEK - LLAPI

Autogol, 3 nga 3 për Batatinën

6 April, 2019 @16:57

Raste plotë, si në pjesën e parë ashtu edhe në të dytën, por goli assesi të vinte për Llapin që…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Trepça ‘89

6 April, 2019 @15:10

Janë caktuar formacionet startuese të Drenicës dhe të Trepçës ‘89. DRENICA: Ymeri, Bejta, Sykaj, Lushtaku, Pasoma, Thaqi, Mustafa, Dajaku, Uka,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Llapi

6 April, 2019 @14:50

Janë publikuar formacionet startuese të KEK-ut dhe të Llapit. KEK-u: Gllareva, Kutllovci, Vitija, Prishtina, Musliu, Lleshi, Qerimi, Nimani, Dushi, Stullqaku,…

SOUTHAMPTON - LIVERPOOL

Nën ethe, por kthehet kreu

Foto: premierleague.com

5 April, 2019 @22:57

Liverpool është përsëri lider i Premier Ligës. Fitore ndaj Southamptonit e pritur në ethe, pasi që deri në ndërrimet e…

PRISHTINA - LIRIA

Prishtina sigurtë ndaj Lirisë së dobët

Foto: Prishtina/fb/arkiv

4 April, 2019 @19:50

Pas përpjekjeve të para të Prishtinës për të shënuar gol dhe një rasti të Lirisë, ka qenë Ergyn Ahmeti që…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina-Liria

TOPSPORTI/ Arkiv

4 April, 2019 @18:26

Trajneri i Prishtinës Mirel Josa dhe ai i Lirisë Erdogan Celina kanë paraqitur këto 11-she startuese për përballjen e fundit…

FERONIKELI - BALLKANI

Autogoli shpëton liderin

Foto: KFFeronikeli/fb/arkiv

4 April, 2019 @15:59

Përkundër dominimit të madh në ndeshje dhe rasteve të shumta, lideri i Superligës Feronikeli është dashur të ketë fat për…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ballkani

4 April, 2019 @13:42

Janë publikuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Ballkanit. FERONIKELI: Florijan Smakiqi, Përparim Islami, Yll Hoxha, Astrit Thaqi, Lapidar Lladrovci,…

SOUTHAMPTON - LIVERPOOL

Nën ethe, por kthehet kreu

Foto: premierleague.com

5 April, 2019 @22:57

Liverpool është përsëri lider i Premier Ligës. Fitore ndaj Southamptonit e pritur në ethe, pasi që deri në ndërrimet e…

MAN CITY - CARDIFF CITY

Kampioni pa probleme, bëhet lider

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @23:42

Me dy gola të shënuar në pjesë të parë Manchester City nuk ka pasur shumë telashe të arrijë fitoren ndaj…

WATFORD - FULHAM

Me €120 mln. investime, nuk mbijetuan

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @0:52

Watford ka shënuar fitore 4-1 ndaj Fulhamit në shtëpi, për të rrëzuar kundërshtarin nga Premier Liga menjëherë pas rikthimit aty.…

WOLVERHAMPTON WANDERERS - MANCHESTER UNITED

Wolves i guximshëm, United rrezikon TOP 4shen

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @0:31

Skuadra e trajnerit portugez Nuno Espirito Santo, Wolverhampton Wanderers ka vazhduar me rezultate tepër të mira ndaj ekipeve të gjashtëshes…

STEVE MCCLAREN

15 ndeshjet e fundit, 1 fitore - shkarkohet

2 April, 2019 @8:43

Skuadra e Queens Park Rangersit në Championship ka shkarkuar nga detyra trajnerin e ekipit Steve McClaren pas serisë prej 15…

Të gjitha lajmet nga Premier League