Të gjitha lajmet

REAL MADRID - EIBAR

Benzema sërish vendos

Foto: RealMadridi/fb

Benzema sërish vendos

6 April, 2019 @18:51

Në tre ndeshjet e fundit ka shënuar. Karim Benzema përsëri ka nxjerrë fitoren e Real Madridit.

Pas asaj ndaj Huescas në Santiago Bernabeu, sot përsëri ka vendosur francezi Benzema dhe atë ndaj Eibarit që është në pjesë të poshtme të tabelës së klasifikimit.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Real Madrid i afrohet në 2 pikë Atletico Madridit që luan sonte ndaj Barcelonës Camp Nou.

Eibar ndërkaq, me 39 pikë pa qëllime të mëdha e i sigurtë në La Liga, pret qetë fundin e stinorit.

3 XHIRO PARA FUNDIT

Në Spanjë ende s’dihet kush po bie

2 May, 2019 @21:56

Kur kanë mbetur edhe tre xhiro deri në fund të edicionit 2018/19 të La Ligas, ende nuk është e sigurt…

XAVI HERNANDEZ

Pas 21 vitesh futbolli aktiv, del në pension

REUTERS/Arkiv

2 May, 2019 @20:26

Ish mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez në fund të këtij stinori do të pensionohet nga futbolli aktiv. …

BARCELONA - LEVANTE

Titulli i radhës për dominim dekade

27 April, 2019 @23:30

Titulli i tetë në 11 vitet e fundit për Barcelonën, mbrojtja e titullit kampion të fituar sezonin e kaluar dhe…

HUESCA - BARCELONA

Rezervat e Barçës s’ia dalin ndaj të fundit në La Liga

Foto: LaLiga/fb

13 April, 2019 @19:25

Barcelona sot ka barazuar 0-0 me Huescan, që është në vend të fundit të klasifikimit të La Ligas. Ernesto…

SEVILLA

E konsiderojnë për sezonin që vjen

REUTERS/Arkiv

10 April, 2019 @18:35

Pasi që larguan Pablo Machinin nga detyra, zyrtarët e Sevillas nga La Liga janë duke e konsideruar si trajner të…

Të gjitha lajmet nga La Liga