Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SKOCIA NË SHTËPI, HUNGARIA MBETET NË SHPRESA

Hungaria në frymë të fundit, mbetet në shpresa

Hungaria në frymë të fundit, mbetet në shpresa


24 June, 2024 @0:01

Hungaria ka shënuar fitore në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Skocisë, për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim si vend i tretë nga Grupi A. Për të parë nëse janë kualifikuar, ata do të duhet të presin për të parë se si do të përfundojnë edhe grupet tjera. Skocia - Hungaria 0-1 [Csoboth 90’+10]

Ka qenë një kundërsulm krejt në fund të duelit, kur Skocia me goldallim negativ të përgjithshëm, edhe pse pa raste në ndeshje u hodh krejtësisht në sulm pasi që vetëm fitorja u konvenonte, asistuar nga Roland Sallai Kevin Csoboth shënoi për fitore.

REZULTATET, ORARI & TABELAT

Në përgjithësi, Hungaria e Marco Rossit dominoi me raste dhe mundësi për të shënuar, derisa kishin pesë goditje në kornizë krahas “tartanëve” që asnjëherë s’qëlluan kornizën në ato pak mundësi që kishin. E Csoboth i futur në lojë në minutën e 86-të të ndeshjes solli gëzimin e madh krejt në fund të duelit, për të çuar në delir pjesën e tribunave të hungarezëve që tashmë presin kombinimet e vendeve të treta nga grupet tjera pasi që të përfundojnë ato - për të parë nëse kualifikohen në të tetën e finales.

Skocia, si e fundit nga Grupi A - kthehet sigurt në shtëpi, që sot.

LOJTARI I NDESHJES NGA UEFA: Roland Sallai - HUN

 


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani