Të gjitha lajmet

SHKËNDIJA - SHERIFF

Ibraimi me magjinë e tij, Shkëndija triumfon

Foto: KFShkendija/fb

Ibraimi me magjinë e tij, Shkëndija triumfon

24 July, 2018 @22:31

Shkëndija ka shënuar fitore në përballjen e parë të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve, ndaj kampionit të Molldavisë, Sheriff Tiraspol, 1-0. Ka mjaftuar një magji e Besart Ibraimit nga gjuajtja e lirë (24', 1-0)në pjesë të parë të ndeshjes për të përcaktuar fituesin në këtë përballje, ndërsa Shkëndija tash merr avantazh të konsiderueshëm para përballjes së radhës që luhet javën që vjen në Tiraspol. Tetovarët tashmë vetëm nuk duhet të humbasin dhe me çfarëdo barazimi do të shkojnë tutje në rrethin e tretë kualifikues të Ligës së Kampionëve në javën që vjen (31 korrik, 19:00). Për Shkëndijën sot luajti edhe Shqiprim Taipi, të cilit i skadoi huazimi në Prishtinë dhe iu kthye radhëve të kuqezinjëve.

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

ZYRTARE

Malcom, zyrtarisht i Barcelonës

Foto: FC Barcelona

24 July, 2018 @19:08

Edhe pse dje Roma e zyrtarizoi arritjen e marrëveshjes për brazilianin Malcom, një 'telefonatë' nga Barcelona ka ndryshuar gjithçka. Malcom…

POZHARANI

7 përforcime nga Vllaznia

BOROZANI/ Arkiv

23 July, 2018 @19:05

Vllaznia e Pozharanit, pak më parë i zyrtarizoi 7 lojtarë që do të luajnë në stinorin 2018/19 në skuadër. Faton…

MEDIA TALK

Wolves para kreatorit portugez

REUTERS/Arkiv

23 July, 2018 @15:20

Skuadra e ritkhyer në Premier Ligë të Anglisë këtë stinor, Wolverhapmton Wanderers, apo siç njihen shkurt, Wolves, është shumë afër…

PARMA

Parma shpëton, nis me minus pikë

23 July, 2018 @14:42

Pas sigurimit të Serie A-së, Parma rrezikoi rënien nga Federata italiane e futbollit (FIGC). Kjo pasi që futbollisti Emanuele Calaio…

SHORTI I EUROPA LIGËS

Drita kupton rivalin e radhës

23 July, 2018 @13:54

Skuadra e Dritës, që pas eliminimit nga Liga e Kampionëve do të luajë në rrethin e dytë kualifikues të Europa…

FISHEKZJARRËT

Prishtina dënohet nga UEFA

Foto: prishtinafc.com

23 July, 2018 @12:54

Skuadra e Prishtinës për të dytin vit me radhë është dënuar nga UEFA. Pas dënimit të stinorit të kaluar në…

EMRI I STADIUMIT

Stadiumi po merr emrin

BOROZANI/ G. P.

23 July, 2018 @12:45

Në këto çaste stadiumi i rinovauar i Prishtinës po merr emrin e vetë. Punimet janë pranë përfundimit dhe pritet të…

ROUND III MATCHES

Kukësi e Shkëndija mësojnë rivalët potencial

23 July, 2018 @12:39

Në zyret e UEFA-së sot është hedhur shorti i rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve, ndërsa Kukësi nëse arrin…

NË RADAR

Barça ngrit ofertën për Willianin

22 July, 2018 @15:44

Tashmë mediat kanë raportuar për ngritje të ofertës së Barcelonës ndaj lojtarit të krahut të Chelseat, brazilianit Willian. Barcelona ka…

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të…

CHAMPIONS LEAGUE

Vëmendja në Londër e Napoli

3 October, 2018 @12:40

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, sonte zhvillohen edhe 8 të tjera në kuadër të xhiros së dytë të grupeve…

CHAMPIONS LEAGUE

‘Lëkundja’ e fundit për Josen?

Foto: Unitedreds

2 October, 2018 @23:06

Zhgënjim pas zhgënjimi! Manchester United ka dështuar të fitojë edhe në ndeshjen e luajtur sonte në kuadër të Ligës së…

NUMRAT E EKIPEVE NË UEFA

UEFA zyrtarizon numrin e ekipeve të Kosovës për stinorin 2019/20

Foto: uefa.com

2 October, 2018 @13:19

UEFA përmes një komunikate zyrtare i ka bërë të ditur FFK-së se në edicionin 2019/20 të garave të saja, do…

STATS

Kalojnë 2 vite, vetëm Messi shënues jashtë shtëpisë!

2 October, 2018 @12:37

Një statistikë interesante dhe 'jo fort pozitive' për Barcelonën! Kur bëhet fjalë për ndeshjet e luajtura jashtë shtëpisë në Champions…

Të gjitha lajmet nga Champions League