Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NEROAZZURRI

Inter afër titullit

Foto:Google

Inter afër titullit


11 April, 2021 @16:46

Inter Milan është afër titullit të tyre të parë në Serie A, pas 11 viteve pasi arriti një fitore 1-0 ndaj Cagliari.

Cagliari bëri një rezistencë kokëforte në San Siro, me portierin debutues Guglielmo Vicario i cili pati disa pritje të shkëlqyera.

Por një gol në minutën e 77 nga Matteo Darmian, më në fund theu bllokimin dhe vulosi fitoren e 11-të radhazi në ligë.

Interi tani është 11 pikë larg AC Milan në vendin e dytë me vetëm tetë ndeshje të mbetura.

Ndërsa Cagliari mbetet në vendin e 18-të, në zonën e rrezikshme, Inter kërkon vetëm 14 pikë nga tetë ndeshjet e fundit për të fituar Scudetto.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A