Të gjitha lajmet

TURQIA-ISLANDA

Islanda ndaj Kosovës pret historinë

Islanda ndaj Kosovës pret historinë

6 October, 2017 @23:38

Turqia
Islanda
Turqia 0 : 3 Islanda
32' J. Guðmunds­son, 39' B. Bjarnason, 49' K. Árnason

Stadiumi: Yeni Eskişehir, Eskishehir.
Përfaqësuesja e Islandës pas kualifikimit historik në një Kampionat Europian, Franca 2016, është shumë afër që të shkruajë historinë duke arritur për herë të parë edhe Kampionatin Botëror. TABELA AKTUALE Islandezët kanë mposhtur sonte bindshëm Turqinë në Eskishehir, duke i eliminuar turqit nga mundësia për Kampionat Botëror, ndërsa në përballjen e fundit ndaj Kosovës, Islandës i duhet fitorja për të siguruar biletën. hald

DEKLARATA PAS NDESHJES

Rashica: Po zhvillohemi

6 October, 2017 @23:17

Mefsushori i këmbëshpejtë i Kosovës, Milot Rashica, në prononcimin e tij pas ndeshjes Kosova-Ukraina ka thënë se ekipit po i…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Bunjaki vlerëson lojtarët, por cilësia te mysafirët

6 October, 2017 @23:04

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, në deklaratën e tij pas ndeshjes ka thënë se sonte vendosi cilësia. "Lojtarët kanë përmbushur…

KOSOVA-UKRAINA

Humbja e tetë e Kosovës, Ukraina pranë kualifikimit

6 October, 2017 @22:28

Përkundër paraqitjes së mirë në më shumë se gjysmën e ndeshjes, lojtarët e Kosovës kanë rënë në gjysmorëshin e fundit…

SPANJA-SHQIPËRIA

Spanja kualifikohet duke mposhtur Shqipërinë

6 October, 2017 @22:11

Përfaqësuesja e Spanjës është skuadra e radhës që ka siguruar biletën për Kampionatin Botëror "Rusia 2018" duke e mposhtur Shqipërinë…

SPANJA - SHQIPËRIA

Spanja vs. Shqipëria, formacionet startuese

6 October, 2017 @19:55

Me fillim nga ora 20:45, Spanja e pret Shqipërinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese drejt Botërorit të Rusisë. Formacionet startuese:…

KOSOVA - UKRAINA

Kosova vs. Ukraina, formacionet startuese

6 October, 2017 @19:47

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës dhe Ukrainës. Ndeshja fillon në…

IZRAELI U19 - KOSOVA U19

Fitore e Kosovës U19, gjasa reale për kalimin e grupit

6 October, 2017 @18:22

Pas humbjes nga Austria U19 në ndeshjen e parë, Kosova U19 ka shënuar fitore ndaj përfaqësueses së Izraelit U19 me…

KOSOVA U19

Izrael U19 vs. Kosova U19, formacionet startuese

6 October, 2017 @16:32

Këto janë formacionet startuese të Izraelit U19 dhe Kosovës U19 në takimin që ka filluar para 3 minutave.

EUROPEAN QUALIFIERS

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

6 October, 2017 @16:14

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë në C, E dhe F, sonte eliminatoret evropiane vazhdojnë me ndeshjet nga grupet D, G…

JOSEF HEYNCKES

Bayern zyrtarizon Heynckesin

6 October, 2017 @15:53

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë, Bayern Munchen, para disa minutave edhe zyrarisht njoftoi se ka arritur marrëveshje me ish-trajnerin e…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018