Të gjitha lajmet

SPANJA-SHQIPËRIA

Spanja kualifikohet duke mposhtur Shqipërinë

Spanja kualifikohet duke mposhtur Shqipërinë

6 October, 2017 @22:11

Spanja
Shqipëria
Spanja 3 : 0 Shqipëria
Rodrigo 16', Isco 23', Thiago Alcântara 26'

Jose Rico Perez, Alicante.
Spanja kualifikohet duke mposhtur Shqipërinë
Përfaqësuesja e Spanjës është skuadra e radhës që ka siguruar biletën për Kampionatin Botëror "Rusia 2018" duke e mposhtur Shqipërinë sonte në Alicante, 3-0. Golat e shpejtë brenda 26 minutave të para të lojës kanë vendosur takimin. Rodrigo ka shënuar në debutim, ndërsa Isco dhe Thiago Alcantara kanë shënuar më pas për rezultatin e pjesës së parë, që siguroi gjithçka për spanjollët. TABELA AKTUALE Ivan Balliu dhe Hysen Memolla startuan për herë të parë te Shqipëria, ndërsa Ergys Kaçe dhe Taluant Xhaka të kthyer në ekip, nisën nga pozitat e tyre. rodrigo Kjo ka qenë humbja e parë e Christian Panuccit në një ndeshje zyrtare prej se ai u bë përzgjedhës i kuqezinjëve. Më parë, Panucci kishte shënuar fitore me Lihtenshtajnin dhe kishte barazuar me Maqedoninë. Tre rezultate të ndryshme, në tre ndeshje të para për italianin, para duelit të fundit në këto kualifikime, ndaj Italisë më 9 tetor në Shkodër. pij

SPANJA - SHQIPËRIA

Spanja vs. Shqipëria, formacionet startuese

6 October, 2017 @19:55

Me fillim nga ora 20:45, Spanja e pret Shqipërinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese drejt Botërorit të Rusisë. Formacionet startuese:…

KOSOVA - UKRAINA

Kosova vs. Ukraina, formacionet startuese

6 October, 2017 @19:47

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës dhe Ukrainës. Ndeshja fillon në…

IZRAELI U19 - KOSOVA U19

Fitore e Kosovës U19, gjasa reale për kalimin e grupit

6 October, 2017 @18:22

Pas humbjes nga Austria U19 në ndeshjen e parë, Kosova U19 ka shënuar fitore ndaj përfaqësueses së Izraelit U19 me…

KOSOVA U19

Izrael U19 vs. Kosova U19, formacionet startuese

6 October, 2017 @16:32

Këto janë formacionet startuese të Izraelit U19 dhe Kosovës U19 në takimin që ka filluar para 3 minutave.

EUROPEAN QUALIFIERS

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

6 October, 2017 @16:14

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë në C, E dhe F, sonte eliminatoret evropiane vazhdojnë me ndeshjet nga grupet D, G…

JOSEF HEYNCKES

Bayern zyrtarizon Heynckesin

6 October, 2017 @15:53

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë, Bayern Munchen, para disa minutave edhe zyrarisht njoftoi se ka arritur marrëveshje me ish-trajnerin e…

DRESS

Përcaktohen fanellat e ndeshjes Kosova-Ukraina

6 October, 2017 @14:06

Për shkak të ngjajshmërisë së ngjyrave në fanella, ka pasur dilema se cilat fanella do t'i veshë Kosova e cilat…

MODRIC 100

Modric sonte arrin 100-shin

Luka Modric

6 October, 2017 @13:42

Pas 12 viteve karrierë të sukesshme në ekipin senior të reprezentacionit, mesfushori kreativ i Kroacisë, Luka Modric, sot në përballje…

FILLIM GURAZIU

2 ndeshje suspendim për fyerje

Fillim Guraziu me top/ Foto: arkiv

6 October, 2017 @13:20

Futbollisti i KF Ferizajit që garon në Ligë të Parë të Kosovës, Fillim Guraziu, është suspenduar me 2 ndeshje moslojë…

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 October, 2017 @13:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar kontratë të përjetshme me ekipin e tij të fëmijërisë, Barcelonën. Iniesta 33…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018