Të gjitha lajmet

BARAZH: RAHOVECI - ISTOGU

Istogu kthehet në Ligë të Parë, Rahoveci bie

Istogu kthehet në Ligë të Parë, Rahoveci bie

28 May, 2018 @19:00

Rahoveci
Istogu
Rahoveci 0(3) : 0(4) Istogu

Stadiumi: Rexhep Rexhepi, Drenas.

Istogu është rikthyer në Ligën e Parë, pasi një viti qëndrim në Ligën e Dytë, pasi në ndeshjen e barazhit e ka mundur skuadrën e Rahovecit, pas penalltive, me rezultat 4:3, ngase në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve ndeshja u mbyll pa gola.

Ndeshja e këtyre dy skuadrave u zhvillua në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, në praninë e një numri të konsiderueshëm të tifozëve të të dyja ekipeve.

Të dyja palët treguan një lojë  të kujdesshme, me raste të pakta shënimi. Mundësitë më të mira për Istogun i patën Malësor Blakaj, në minutën e 41-të kur gjuajti furishëm, por portieri Arianit Kuqi, nuk lejoi që topi të shkojë në rrjetë.

Istogu vs Rahoveci

Ndërkaq, në minutën e 60-të Rahovecin e shpëtoi tërthorësja pas gjuajtjes së Alban Musollit.

Në anën tjetër, Rahoveci pati dy raste nëpërmjet Bajram Kërndalit, në minutën e 76-të, kur nga 7-8 metra gjuajti mbi portë, si dhe në minutën e 103-të, kur Hamid Mullaabazi gjuajti në mënyrë akrobatike, por portieri Dardan Podrimaj reagoi edhe më mirë.

Në gjuajtjet e penalltive më efikas u treguan futbollistët e Istogut, duke shënuar katër nga pesë gjuajtjet, derisa rahovecasit dështuan në dy gjuajtje.

Istogu vs Rahoveci

Për Istogun shënuan A.Dreshaj, N. Prekaj, E. Çeta dhe A. Musolli, derisa M. Blakaj qëlloi tërthorësen, derisa te Rahoveci shënuan L. Brahimaj, B. Kërndali e H. Merxha, kurse gjuajtjen e A. Berishës e priti portieri Podrimaj, derisa në gjuajtjen e fundit dhe vendimtare, H. Mullaabazi gjuajti mbi portë.PREJ FERRONIKELIT

Ahmet Haliti kthehet te Prishtina

Foto: KFFerronikeli/fb

28 May, 2018 @17:02

Pas dy viteve të fundit të kaluara te Ferronikeli, futbollisti që ka edhe përvojë edhe në Superioren shqiptare, Ahmet Haliti…

BILETAT

Interesim i madh për Kosovë-Shqipëri

28 May, 2018 @1:01

Numër i madh i biletave tashmë janë shitur për përballjen Kosovë - Shqipëri që zhvillohet në Lutzigrund të Zurichut më…

KUPA E KOSOVËS

Prishtina fiton Kupën pas penalltive

27 May, 2018 @18:40

Prishtina ka përfunduar stinorin me trofe. Pas 90 minutave të kaluara në ndeshje me rezultat të barabartë, 1-1, bardhekaltërit kanë…

KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi vs. Prishtina, formacionet startuese

27 May, 2018 @15:46

Me fillim nga 16:00, Vëllaznimi e Prishtina do të përballen në Mitrovicë në kuadër të Kupës së Kosovës. BOROZANI…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Real-Liverpool

Fotot: UCL/fb

27 May, 2018 @0:30

Pak orë pas ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve ndërmjet Real Madridit dhe Liverpoolit, ku madrilenët festuan trofeun e 13…

UCL FINAL: REAL - LIVERPOOL

Regjimi madrilen vazhdon!

26 May, 2018 @22:31

I treti vit me radhë, e trembëdhjeta në histori! Reali është përsëri kampion i Evropës! Madrilenët shënuan fitore 3-1 ndaj…

CHAMPIONSHIP

Fulham në Premier League!

Foto: BBC

26 May, 2018 @19:51

Pas Wolvesit dhe Cardiffit, skuadra e tretë që do të ngjitet nga Championshipi në Premier League është Fulhami. Skuadra londineze…

REAL MADRID - LIVERPOOL

Real Madrid vs. Liverpool, formacionet startuese

Foto: Sky Sports

26 May, 2018 @19:46

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Real Madridit dhe Liverpoolit. REAL MADRID: Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo;…

TRAJNERI I PRISHTINËS

Josa: Pa presion, por e duam Kupën

BOROZANI/ D. S.

26 May, 2018 @17:52

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, që është bërë nënkampion i Kosovës në stinorin e parë të tij në Superligë të…

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Orari i ndeshjeve të 1/8 të Kupës së Kosovës

TOPSPORTI/ Arkiv

4 December, 2018 @14:40

Pas përfundimit të pjesës vjeshtore të kampionatit, këtë vikend në program janë ndeshjet e rrethit të një të tetës së…

VUSHTRRIA - VËLLAZNIMI

Vushtrria dimëron si lidere

2 December, 2018 @14:29

Në ndeshjen kryesore të xhiros së fundit vjeshtore në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Vushtrria ka arritur ta…

FUSHË KOSOVA - DUKAGJINI

Përsëri Granit Arifaj, Dukagjini fiton

1 December, 2018 @15:02

Me një gol të të zakonshmit Granit Arifaj, skuadra e Dukagjinit ka arritur të shënojë fitore me rezultat 0-1 ndaj…

KUPA E KOSOVËS

Shorti për 1/8 e finales

BOROZANI / D.SH

30 November, 2018 @13:10

Sot në zyret e FFK-së u mbajt shorti për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës. Shorti ka përcaktuar…

JAVA 16

Derbi i xhiros luhet në Vushtrri

30 November, 2018 @12:31

Si në Superligë, edhe në Ligë të Parë këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e fundit e stinorit vjeshtor. Ndeshja…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë