Të gjitha lajmet

UCL FINAL: REAL - LIVERPOOL

Regjimi madrilen vazhdon!

Regjimi madrilen vazhdon!

26 May, 2018 @22:31

Real Madrid
Liverpool
Real Madrid 3 : 1 Liverpool
K.Benzema 51',G.Bale 64' 83' S.Mane 55'

NSC Olimpiyskiy Stadium (Kiev)

I treti vit me radhë, e trembëdhjeta në histori!

Reali është përsëri kampion i Evropës! Madrilenët shënuan fitore 3-1 ndaj Liverpoolit në Kiev, për ta fituar kështu përsëri trofeun e Ligës së Kampionëve.

SKEMA E CHAMPIONS LEAGUE

Një spektakël që filloi me paraqitjen e Dua Lipës, e më pas skuadrat e nisën ndeshjen, për të dhuruar 90 minuta emocionuese.

Gjithçka ishte ‘mirë’ për Liverpoolin deri të lendimi i Mo Salah, njeriut kryesor, i cili u detyrua ta lëshojë ndeshjen, e më pas dukej sikur Liverpooli ishte me 10 lojtarë në fushë, me Realin që ishte kontrollues i ndeshjes.

Përkundër kontrollit, ndeshja pothuajse u vendos nga dy gabime të portierit gjerman të Liverpoolit, i cili ishte fajtor në dy nga 3 golat e pranuara, tjetra ishte magji e Bale, duke ndikuar domosdoshmërisht në rezultatin kryesor dhe duke bërë që Klopp ta humbë edhe një finale në karrierën e tij.

Në anën tjetër, regjimi madrilen në Evropë vazhdon! Madje, ky klub bëhet i pari në histori që në të njëjtin sezon shpallet kampion i Evropës edhe në futboll, edhe në basketboll.

CHAMPIONSHIP

Fulham në Premier League!

Foto: BBC

26 May, 2018 @19:51

Pas Wolvesit dhe Cardiffit, skuadra e tretë që do të ngjitet nga Championshipi në Premier League është Fulhami. Skuadra londineze…

REAL MADRID - LIVERPOOL

Real Madrid vs. Liverpool, formacionet startuese

Foto: Sky Sports

26 May, 2018 @19:46

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Real Madridit dhe Liverpoolit. REAL MADRID: Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo;…

TRAJNERI I PRISHTINËS

Josa: Pa presion, por e duam Kupën

BOROZANI/ D. S.

26 May, 2018 @17:52

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, që është bërë nënkampion i Kosovës në stinorin e parë të tij në Superligë të…

GAME 1: FENIKSI - LIBURNI

Feniksi fiton duelin e parë final

Foto: FC Feniks Drenas (Facebook)

26 May, 2018 @16:09

Në takimin e parë final të Play Off-it të Superligës së futsallit, Feniksi ka shënuar fitore 4-2 ndaj Liburnit nga…

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dhe Cana, bashkëpunimi vazhdon

26 May, 2018 @15:56

Pas rënies nga elita e futbollit kosovar dhe një ditë para finales së Kupës së Kosovës ndaj Prishtinës, klubi…

FINALJA E MADHE

Formacionet e mundshme: Real Madrid - Liverpool

Foto: uefa.com

26 May, 2018 @15:45

Tashmë gjithçka është gati në Kiev për të nisur ndeshja e madhe e vitit për klube. Real Madrid, që…

BESA

Ismet Munishi me skuadër të re

26 May, 2018 @15:21

Pak pas përfundimit të sezonit 2017/2018, sezon të cilin Besa e mbylli në vendin e parafundit në tabelë, që e…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League