Të gjitha lajmet

BESA

Ismet Munishi me skuadër të re

Ismet Munishi me skuadër të re

26 May, 2018 @15:21

Pak pas përfundimit të sezonit 2017/2018, sezon të cilin Besa e mbylli në vendin e parafundit në tabelë, që e dërgon në Ligën e Parë sezonin e ardhshëm, skuadra pejane ka emëruar trajnerin e ri.

Bëhet fjalë për Ismet Munishin, ish-trajnerin e disa skuadrave kosovare, i cili që sezonin që vjen do të jetë në krye të klubit pejan, me mision rikthimin e Besës në Superligë.

Pas emërimit si trajner i klubit pejan, Munishi deklaroi që te Besa do të jetë pjesë e një projekti madhor, frytet e të cilit do të shihen në vijim.

 FINALJA E KUPËS

Prishtina me 3 mungesa në finalen e Kupës

BOROZANI / D.SH

25 May, 2018 @11:01

Një javë pas ndeshjes me Dritën, Prishtina do ta tentojë ta mbyllë sezonin me trofe në finalen e Kupës. …

MIQËSORE

Shqipëria U19 fiton ndaj Kosovës U19

Foto: FFK

24 May, 2018 @22:13

Në takimin miqësor mes Kosovës U19 dhe Shqipërisë U19, fituese doli kjo e dyta, me ndeshjen që përfundoi me rezultat…

BARAZHI: FERIZAJ vs VËLLAZNIMI

Ferizaji në Superligë, Vëllaznimi bie!

24 May, 2018 @19:17

Në ndeshjen e barazhit mes Ferizajit dhe Vëllaznimit, fituese doli Ferizaji, i cili u tregua më i suksesshëm pas goditjes…

NAPOLI

Synimet e Ancelottit, nga Milani dhe Bayerni

Foto: goal.com

24 May, 2018 @16:27

Ende pa u bërë një ditë e plotë prej se u zyrtarizua si trajner i ri i Napolit, mediat italiane…

FINALJA NË TURQI

Finalja e Champions 2020, në Stamboll

Foto: uefa.com

24 May, 2018 @15:23

Stadiumi ku zakonisht i zhvillon ndeshjet reprezentacioni i Turqisë, Stadiumi Olimpik Ataturk i Stambollit, është përzgjedhur të jetë stadiumi ku…

ZBARDHET LISTA E KOSOVËS

24 të ftuar nga Challandes ndaj Shqipërisë

Bernard Challandes, selektor i Kosovës/ Foto: uefa.com

24 May, 2018 @12:00

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, që ka nisur me dy fitore në dy miqësore aventurën e tij me reprezentacionin e…

LEGJENDA KATALONASE

Iniesta në Japoni

Foto: andresiniesta8/ instagram

24 May, 2018 @10:27

Futbollisti legjendar i Barcelonës, Andres Iniesta, pas largimit nga klubi i zemrës, u zyrtarizua si lojtar i ri i Vissel…

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Orari i ndeshjeve të 1/8 të Kupës së Kosovës

TOPSPORTI/ Arkiv

4 December, 2018 @14:40

Pas përfundimit të pjesës vjeshtore të kampionatit, këtë vikend në program janë ndeshjet e rrethit të një të tetës së…

VUSHTRRIA - VËLLAZNIMI

Vushtrria dimëron si lidere

2 December, 2018 @14:29

Në ndeshjen kryesore të xhiros së fundit vjeshtore në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Vushtrria ka arritur ta…

FUSHË KOSOVA - DUKAGJINI

Përsëri Granit Arifaj, Dukagjini fiton

1 December, 2018 @15:02

Me një gol të të zakonshmit Granit Arifaj, skuadra e Dukagjinit ka arritur të shënojë fitore me rezultat 0-1 ndaj…

KUPA E KOSOVËS

Shorti për 1/8 e finales

BOROZANI / D.SH

30 November, 2018 @13:10

Sot në zyret e FFK-së u mbajt shorti për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës. Shorti ka përcaktuar…

JAVA 16

Derbi i xhiros luhet në Vushtrri

30 November, 2018 @12:31

Si në Superligë, edhe në Ligë të Parë këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e fundit e stinorit vjeshtor. Ndeshja…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë