Të gjitha lajmet

NAPOLI

Synimet e Ancelottit, nga Milani dhe Bayerni

Foto: goal.com

Synimet e Ancelottit, nga Milani dhe Bayerni

24 May, 2018 @16:27

Ende pa u bërë një ditë e plotë prej se u zyrtarizua si trajner i ri i Napolit, mediat italiane kanë bërë të ditura synimet e Carlo Ancelottit për stinorin 2018/19.

Pasi që Jorginho pritet të shkojë drejt Manchester Cityt, ndërsa kapiteni Marek Hamsik drejt Kinës, emrat tjerë të mëdhenjë në ekip pritet të qëndrojnë.

Por, si zëvendësim për dyshen, Ancelotti synon një lojtar të Milanit dhe një të Bayernit.

Krahu ofanziv i Milanit, Suso dhe mesfushori qendror i Bayernit, Arturo Vidal, janë emrat që ka përfolur sot Gazzetta dello Sport, si opcione për Napolin, të kërkuar nga Ancelotti.FINALJA NË TURQI

Finalja e Champions 2020, në Stamboll

Foto: uefa.com

24 May, 2018 @15:23

Stadiumi ku zakonisht i zhvillon ndeshjet reprezentacioni i Turqisë, Stadiumi Olimpik Ataturk i Stambollit, është përzgjedhur të jetë stadiumi ku…

ZBARDHET LISTA E KOSOVËS

24 të ftuar nga Challandes ndaj Shqipërisë

Bernard Challandes, selektor i Kosovës/ Foto: uefa.com

24 May, 2018 @12:00

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, që ka nisur me dy fitore në dy miqësore aventurën e tij me reprezentacionin e…

LEGJENDA KATALONASE

Iniesta në Japoni

Foto: andresiniesta8/ instagram

24 May, 2018 @10:27

Futbollisti legjendar i Barcelonës, Andres Iniesta, pas largimit nga klubi i zemrës, u zyrtarizua si lojtar i ri i Vissel…

CARLO ANCELOTTI

Zyrtare: Ancelotti napolitan

Foto: uefa.com

23 May, 2018 @20:36

Ish trajneri i shumë ekipeve të njohura evropiane, Carlo Ancelotti, është emëruar trajner i ri i Napolit, pasi që u…

PËRFUNDON STINORI

Kamza shpëton, Vllaznia bie!

23 May, 2018 @19:37

Një kampionat që lë shumë për të dëshiruar, derisa Vllaznia e Shkodrës bie nga Kategoria Superiore. Kamza mposhti Partizanin…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - FLAMURTARI

Penalltitë vendosin, Flamurtari mbetet në Superligë

BOROZANI / A.A

23 May, 2018 @18:49

Në takimin e zhvilluar sot mes Vushtrrisë e Flamurtarit në kuadër të fazës së barazhit, fituese doli skuadra kryeqytetase, e…

SHEFFIELD WEDNESDAY

Nuhiu ftohet nga Challandes

23 May, 2018 @16:52

Sulmuesi shtatëgjatë i Sheffield Wednesday, Atdhe Nuhiu, edhe zyrtarisht ka marrë ftesën për miqësoret e Kosovës ndaj Shqipërisë dhe Bregut…

PLAY OFF

Përcaktohen finalistët në Play Off-in e futsallit

23 May, 2018 @12:13

Pasi i fituan ndeshjet e para në shtëpi, Feniksi e Liburni kaluan me sukses edhe ndeshjet e dyta ndaj Prishtinës,…

PLAY OUT

Ndeshja e parë e barazhit luhet sot

23 May, 2018 @12:01

Me fillim nga ora 16:00, sot Vushtrria e Flamurtari përballen mes vete në kuadër të fazës “Play Out”. Ndeshja luhet…

ARSENAL

Zyrtare: Unai Emery në Arsenal

23 May, 2018 @10:56

Pak më parë, skuadra londineze Arsenal, e zyrtarizoi trajnerin e ri. Siç u përfol dje, Unai Emery do të jetë…

THOMAS STRAKOSHA

Strakosha bën xhiro në internet me super pritje

Foto: via google images

25 November, 2018 @20:34

Portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, është duke bërë xhiro nëpër internet me pritjen që i bëri goditjes së fortë…

LAZIO - MILAN

Correa në shtesa s’lejon fitoren e Milanit

Foto: ACMilan/fb

25 November, 2018 @20:04

Ka përfunduar me barazim dueli i ditës në Romë, ndërmjet Lazios dhe Milanit. Të dyja golat erdhën në 15…

EMPOLI - ATALANTA

Dueli shqip vendoset në kohën shtesë me përmbysje

25 November, 2018 @16:59

Përvojë e Matias Silvestre ka përcaktuar fituesin e derbit të shqiptarëve në Serie A, ku luajtën Empoli i Frederic Veselit…

UDINESE - ROMA

Udinese e Behramit befason Romën

Foto: Udinese Official/fb arkiv

24 November, 2018 @17:07

Udinese, ku luan Valon Behrami, nuk dinte për fitore në Serie A që nga shtatori. Dhe pak kush besonte se…

KOLUMNE

Top ndeshjet e fundjavës!

Design: Olsen Kraja

23 November, 2018 @12:35

TOP 5 duelet e fundjavës nën llupën e Luan Morinës, që parashikon duelet më interesante për këtë vikend. 1.…

Të gjitha lajmet nga Serie A