Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dhe Cana, bashkëpunimi vazhdon

Vëllaznimi dhe Cana, bashkëpunimi vazhdon

26 May, 2018 @15:56

Pas rënies nga elita e futbollit kosovar dhe një ditë para finales së Kupës së Kosovës ndaj Prishtinës, klubi i Vëllaznimit ka publikuar një deklaratë në faqen zyrtare të Facebookit.

Në deklaratën e publikuar është bërë e ditur që klubi i Vëllaznimit do ta vazhdojë bashkëpunimin me kryesinë aktuale në krye me Agim Canën edhe në Ligën e Parë, duke premtuar angazhim maksimal që Vëllaznimi të rikthehet sa më shpejt në Superligë.

Komunikata e plotë e klubit gjakovar është paraqitur më poshtë:FINALJA E MADHE

Formacionet e mundshme: Real Madrid - Liverpool

Foto: uefa.com

26 May, 2018 @15:45

Tashmë gjithçka është gati në Kiev për të nisur ndeshja e madhe e vitit për klube. Real Madrid, që…

BESA

Ismet Munishi me skuadër të re

26 May, 2018 @15:21

Pak pas përfundimit të sezonit 2017/2018, sezon të cilin Besa e mbylli në vendin e parafundit në tabelë, që e…

FINALJA E KUPËS

Prishtina me 3 mungesa në finalen e Kupës

BOROZANI / D.SH

25 May, 2018 @11:01

Një javë pas ndeshjes me Dritën, Prishtina do ta tentojë ta mbyllë sezonin me trofe në finalen e Kupës. …

MIQËSORE

Shqipëria U19 fiton ndaj Kosovës U19

Foto: FFK

24 May, 2018 @22:13

Në takimin miqësor mes Kosovës U19 dhe Shqipërisë U19, fituese doli kjo e dyta, me ndeshjen që përfundoi me rezultat…

BARAZHI: FERIZAJ vs VËLLAZNIMI

Ferizaji në Superligë, Vëllaznimi bie!

24 May, 2018 @19:17

Në ndeshjen e barazhit mes Ferizajit dhe Vëllaznimit, fituese doli Ferizaji, i cili u tregua më i suksesshëm pas goditjes…

NAPOLI

Synimet e Ancelottit, nga Milani dhe Bayerni

Foto: goal.com

24 May, 2018 @16:27

Ende pa u bërë një ditë e plotë prej se u zyrtarizua si trajner i ri i Napolit, mediat italiane…

FINALJA NË TURQI

Finalja e Champions 2020, në Stamboll

Foto: uefa.com

24 May, 2018 @15:23

Stadiumi ku zakonisht i zhvillon ndeshjet reprezentacioni i Turqisë, Stadiumi Olimpik Ataturk i Stambollit, është përzgjedhur të jetë stadiumi ku…

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Orari i ndeshjeve të 1/8 të Kupës së Kosovës

TOPSPORTI/ Arkiv

4 December, 2018 @14:40

Pas përfundimit të pjesës vjeshtore të kampionatit, këtë vikend në program janë ndeshjet e rrethit të një të tetës së…

VUSHTRRIA - VËLLAZNIMI

Vushtrria dimëron si lidere

2 December, 2018 @14:29

Në ndeshjen kryesore të xhiros së fundit vjeshtore në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Vushtrria ka arritur ta…

FUSHË KOSOVA - DUKAGJINI

Përsëri Granit Arifaj, Dukagjini fiton

1 December, 2018 @15:02

Me një gol të të zakonshmit Granit Arifaj, skuadra e Dukagjinit ka arritur të shënojë fitore me rezultat 0-1 ndaj…

KUPA E KOSOVËS

Shorti për 1/8 e finales

BOROZANI / D.SH

30 November, 2018 @13:10

Sot në zyret e FFK-së u mbajt shorti për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës. Shorti ka përcaktuar…

JAVA 16

Derbi i xhiros luhet në Vushtrri

30 November, 2018 @12:31

Si në Superligë, edhe në Ligë të Parë këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e fundit e stinorit vjeshtor. Ndeshja…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë