Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

Fotografite: Besar Haskaj/ KFIstogu/ fb

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies


8 May, 2021 @22:33

Përkundër se ka të siguruar pozitën e tretë në Ligën e Parë A dhe nuk i rrezikohet ajo pozitë fare deri në fund të stinorit, Istogu nuk ka bërë kalkulime fare dhe nxënësit e trajnerit Nazmi Rama kanë shënuar fitore ndaj Vushtrrisë së rrezikuar për rënie 2-0 [Yoan Olivier 47, Egzon Kurteshi 72].

istogu

Pas pjesës së parë pa gola, troftat kanë lëvizur në pjesë të dytë për të fituar ndeshjen. Së pari ka qenë Yoan Olivier që i ka dhënë epërsinë, ndërsa më pas, pas asistimit të Ragip Mazrekajt, ka qenë Egzon Kurteshi që i ka dhënë fund dilemave të fituesit, kur shënoi për 2-0 përfundimtare.

TABELA AKTUALE

Istogu kështu tash ka arritur në kuotën e 47 pikëve dhe ka regjistruar fitoren e 13 të stinorit, ndërsa Vushtrria do të duhet të fitojë patjetër në ndeshjen e fundit të stinorit dhe të shpresojë në humbje të Drenasit për të mbijetuar në Ligë të Parë. Përndryshe, ish-kampioni i Kosovës bie në Ligë të Dytë.

nazmi rama


SUPERLIGA TURKE

Valencia shpëton Fenerbahçen në minutat shtesë

International

Valencia shpëton Fenerbahçen në minutat shtesë

08/05/21 @ 22:21

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray fiton derbin, nxehet lufta për titull

International

Galatasaray fiton derbin, nxehet lufta për titull

08/05/21 @ 21:53

CITY 1-2 CHELSEA

Chelsea shtyen festën e Cityt

Premier League

Chelsea shtyen festën e Cityt

08/05/21 @ 20:17

INTER 5-1 SAMPDORIA

5 nga kampioni

Serie A

5 nga kampioni

08/05/21 @ 19:53

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

SPEZIA - NAPOLI

Rrahmani e Hysaj shumë afër Ligës së Kampionëve

Serie A

Rrahmani e Hysaj shumë afër Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 19:06

2 KORRIKU 3-1 FERIZAJI

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

FFK Liga e parë

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

08/05/21 @ 23:16

A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26

A&N - ONIXI

Ndeshje prestigji në Prizren

FFK Liga e parë

Ndeshje prestigji në Prizren

08/05/21 @ 12:18

ISTOGU - VUSHTRRIA

Vushtrria kërkon mbijetesë në Istog

FFK Liga e parë

Vushtrria kërkon mbijetesë në Istog

08/05/21 @ 11:19


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë