Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

Foto: KFVellaznimi/fb

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren


8 May, 2021 @19:07

Derbi i madh dikur mes skuadrave që tashmë janë hije e atëhershmes, ka përfunduar me fitoren e Vëllaznimit, që ka arritur të dalë me 3 pikë të plota nga Përparim Thaçi në Prizren. 

Gjakovarët nisën mirë ndeshjen dhe me golin e shpejtë të Yll Myrtës avancuan 0-1 (11). Më pas prizrenasit u rikthyen disi në lojë për të barazuar 1-1 (38) para se në pjesë të dytë sulmuesi më i dalluar i skuadrës kuqezi, Jurgen Gjini të vulos fatin e ndeshjes dhe të shënojë golin e fitores (68) për Vëllaznimin.

TABELA AKTUALE

Kështu, Vëllaznimi që tashmë ka siguruar mbijetesën në Ligë të Parë A, ka nxjerrë 3 pikë nga Prizreni, ndërsa ekipi është ngritur në pozitë të gjashtë, një xhiro para fundit të stinorit.

Kujtojmë, këtë stinor Liria nuk ka shënuar asnjëherë fitore ndaj Vëllaznimit përgjatë kampionatit në të tre ndeshjet e zhvilluara mes tyre.


SHEFFIELD UNITED 0-2 CRYSTAL PALACE

Crystal Palace vulos PremierLigën

Premier League

Crystal Palace vulos PremierLigën

08/05/21 @ 19:01

BARCA 0-0 ATLETICO

Barcelona-Atletico, për Realin

La Liga

Barcelona-Atletico, për Realin

08/05/21 @ 18:54

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

BAYERN

E nënta radhazi

Bundesliga

E nënta radhazi

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

PARIS ST GERMAIN

Neymar për trofe

Ligue 1

Neymar për trofe

08/05/21 @ 17:19

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

2 KORRIKU 3-1 FERIZAJI

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

FFK Liga e parë

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

08/05/21 @ 23:16

A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

FFK Liga e parë

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

08/05/21 @ 22:33

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26

A&N - ONIXI

Ndeshje prestigji në Prizren

FFK Liga e parë

Ndeshje prestigji në Prizren

08/05/21 @ 12:18


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë