Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARIS ST GERMAIN

Neymar për trofe

Neymar gjatë zyrtarizimit të kontratës së re. Foto: PSG

Neymar për trofe


8 May, 2021 @17:19

Ylli i Paris Saint-Germainit, Neymar, ka zgjatur kontratën me PSG edhe për tre vjet, duke shuar zërat që sugjeronin largimin e tij nga klubi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë PSG, duke treguar se Neymari ka rinovuar kontratën e tij deri më 30 qershor 2025.

Ylli brazilian në 112 paraqitje për PSG ka shënuar 85 gola dhe ka dhuruar 51 asiste, duke u futur në Top-10 golashënuesit më të mirë në histori të klubit.

Vetë Neymari u shpreh i lumtur me rinovimin e tij. “Jam shumë i lumtur në Paris dhe jam krenar të jem pjesë e kësaj skuadre, të punoj me këta lojtarë, me një trajner të madh si dhe të jem pjesë e historisë së klubit. Këto janë gjërat që më shtyjnë të besoj edhe më shumë në këtë projekt të madh. Këtu jam rritur si person e si lojtar, prandaj, jam shumë i lumtur të zgjas kontratën dhe shpresoj të fitoj edhe më shumë trofe.” tha Neymar në fjalën e tij.

Tani, PSG do të fokusohet tek bashkëlojtari i Neymarit, Kylian Mbappe. Edhe 22-vjeçarit i ka mbetur vetëm një vjet deri në përfundim të kontratës. Njëjtë si për Neymarin, edhe për Mbappen ka zëra që spekulojnë largimin nga PSG, me Real Madridin që konsiderohet favorit për të fituar shërbimet e tij.


ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

LEEDS 3-1 TOTTENHAM

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

Premier League

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 16:34

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26

A&N - ONIXI

Ndeshje prestigji në Prizren

FFK Liga e parë

Ndeshje prestigji në Prizren

08/05/21 @ 12:18

ISTOGU - VUSHTRRIA

Vushtrria kërkon mbijetesë në Istog

FFK Liga e parë

Vushtrria kërkon mbijetesë në Istog

08/05/21 @ 11:19

MEDIA TALK

Hakimi tek PSG, por jo vetëm

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi tek PSG, por jo vetëm

18/06/21 @ 00:20

ZYRTARE

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

Premier League/Ligue 1/Transfere

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

10/06/21 @ 15:03

LIGUE 1

Ligue 1 bëhet me 18 skuadra

Ligue 1

Ligue 1 bëhet me 18 skuadra

03/06/21 @ 20:49

LIGUE 1

Nantes shpëton falë golave si mysafirë, mbetet në elitë

Ligue 1

Nantes shpëton falë golave si mysafirë, mbetet në elitë

30/05/21 @ 23:21

CHRIS GALTIER

Fitoi titullin dhe largohet

Champions League/Ligue 1/International/Transfere

Fitoi titullin dhe largohet

26/05/21 @ 15:28

LIGUE 1

Lille, kampion i Francës

Ligue 1

Lille, kampion i Francës

23/05/21 @ 22:47

KOLUMNE

+5 për fundjavë! - e fundit e sezonit

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

+5 për fundjavë! - e fundit e sezonit

21/05/21 @ 18:00

MEDIA TALK

Mourinho e do sulmuesin e Lyonit

Serie A/Ligue 1/Transfere

Mourinho e do sulmuesin e Lyonit

21/05/21 @ 11:24

MEDIA TALKS

Komplikohet transferimi i Mbappe në Madrid

Ligue 1/La Liga

Komplikohet transferimi i Mbappe në Madrid

18/05/21 @ 22:46

ZYRTARE

Julian Draxler rinovon deri në vitin 2024

Ligue 1/International

Julian Draxler rinovon deri në vitin 2024

17/05/21 @ 21:08


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1