Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHEFFIELD UNITED 0-2 CRYSTAL PALACE

Crystal Palace vulos PremierLigën

Foto: premierleague.com

Crystal Palace vulos PremierLigën


8 May, 2021 @19:01

Skuadra e drejtuar nga Roy Hodgson, Crystal Palace, ka vulosur pjesëmarrjen në Premier Ligë edhe për një stinor me fitore të shënuar sot ndaj Sheffield Unitedit, që tashmë është pjesë e Championship.

Ekipi i Hodgsonit ka qenë konkret dhe shpejt ka shënuar për rehati, pas së cilës ka kontrolluar lojën për të fituar në fund 0-2 [Benteke 2, Eze 88].

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, Crystal Palace ka arritur kuotën e 41 pikëve, që sigurojnë edhe matematikisht mbijetesën në Premier Ligë, 3 xhiro para fundit të stinorit.


BARCA 0-0 ATLETICO

Barcelona-Atletico, për Realin

La Liga

Barcelona-Atletico, për Realin

08/05/21 @ 18:54

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

BAYERN

E nënta radhazi

Bundesliga

E nënta radhazi

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

PARIS ST GERMAIN

Neymar për trofe

Ligue 1

Neymar për trofe

08/05/21 @ 17:19

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

LEEDS 3-1 TOTTENHAM

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

Premier League

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 16:34

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26

BIE EDHE EKIPI I FUNDIT

Kompletohen të rënit nga PremierLiga, 3 xhiro para fundit të stinorit

Premier League

Kompletohen të rënit nga PremierLiga, 3 xhiro para fundit të stinorit

10/05/21 @ 23:03

CAVANI

Cavani edhe një vit?

Premier League

Cavani edhe një vit?

10/05/21 @ 15:59

ARSENAL 3-1 WBA

Arsenal bën detyrën, mbetet në lojë për një vend në Evropë

Premier League

Arsenal bën detyrën, mbetet në lojë për një vend në Evropë

09/05/21 @ 22:26

ASTON VILLA 1-3 UNITED

Manchester United përforcon pozitën e dytë

Premier League

Manchester United përforcon pozitën e dytë

09/05/21 @ 17:10

MEDIA TALK

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

Premier League

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

09/05/21 @ 13:59

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

LIVERPOOL 2-0 SOUTHAMPTON

6 pikë larg, kampioni s’gabon

Premier League

6 pikë larg, kampioni s’gabon

08/05/21 @ 23:24

CITY 1-2 CHELSEA

Chelsea shtyen festën e Cityt

Premier League

Chelsea shtyen festën e Cityt

08/05/21 @ 20:17

LEEDS 3-1 TOTTENHAM

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

Premier League

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 16:34

LEICESTER 2-4 NEWCASTLE

Humb Leicester, rrezikon Ligën e Kampionëve

Premier League

Humb Leicester, rrezikon Ligën e Kampionëve

07/05/21 @ 23:47


 
Të gjitha lajmet nga Premier League