Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CITY 1-2 CHELSEA

Chelsea shtyen festën e Cityt

Ziyech feston golin e barazimit. Foto: Reuters

Chelsea shtyen festën e Cityt


8 May, 2021 @20:17

Chelsea ka mposhtur Manchester Cityn si mysafir me rezultatin 1-2 në ndeshjen kryesore të xhiros së 35 në Premier Leaguen e Anglisë.

Golin për Cityn e shënoi Sterlingu në minutën e 44’ pas një gabimi të Christensenit, ndërsa në minutat shtesë të pjesës së parë City pati mundësinë ta dyfishojë rezultatin përmes penalltisë, por tentimi i Agueros për panenka nuk piu ujë mbi portierin Mendy.

Chelsea e barazoi rezultatin përmes Ziyechit në minutën e 63’, ndërsa festën e Cityt përfundimisht e shtyu Alonso në minutën e 92’, duke ia pamundësuar të shpallet zyrtarisht kampion që sot. Chelsea poashtu pati dy gola të anuluara për pozitë jashtë loje. Pas kësaj humbjeje, City vazhdon të jetë në vendin e parë me 80 pikë dhe titullin do ta kërkojë si mysafir i Newcastle, ndërsa Chelsea ngjitet në pozitën e 3 me 64 pikë dhe javën tjetër e pret Arsenalin.

Kjo nuk është përballja e fundit ndërmjet Manchester Cityt dhe Chelseat këtë stinor, pasi që këto dy skuadra do të ndeshen mes vete për trofeun prestigjoz të Ligës së Kampionëve në finalen e 29 majit në Stamboll.


INTER 5-1 SAMPDORIA

5 nga kampioni

Serie A

5 nga kampioni

08/05/21 @ 19:53

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

SPEZIA - NAPOLI

Rrahmani e Hysaj shumë afër Ligës së Kampionëve

Serie A

Rrahmani e Hysaj shumë afër Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 19:06

SHEFFIELD UNITED 0-2 CRYSTAL PALACE

Crystal Palace vulos PremierLigën

Premier League

Crystal Palace vulos PremierLigën

08/05/21 @ 19:01

BARCA 0-0 ATLETICO

Barcelona-Atletico, për Realin

La Liga

Barcelona-Atletico, për Realin

08/05/21 @ 18:54

ARSENAL 3-1 WBA

Arsenal bën detyrën, mbetet në lojë për një vend në Evropë

Premier League

Arsenal bën detyrën, mbetet në lojë për një vend në Evropë

09/05/21 @ 22:26

ASTON VILLA 1-3 UNITED

Manchester United përforcon pozitën e dytë

Premier League

Manchester United përforcon pozitën e dytë

09/05/21 @ 17:10

MEDIA TALK

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

Premier League

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

09/05/21 @ 13:59

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

LIVERPOOL 2-0 SOUTHAMPTON

6 pikë larg, kampioni s’gabon

Premier League

6 pikë larg, kampioni s’gabon

08/05/21 @ 23:24

SHEFFIELD UNITED 0-2 CRYSTAL PALACE

Crystal Palace vulos PremierLigën

Premier League

Crystal Palace vulos PremierLigën

08/05/21 @ 19:01

LEEDS 3-1 TOTTENHAM

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

Premier League

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 16:34

LEICESTER 2-4 NEWCASTLE

Humb Leicester, rrezikon Ligën e Kampionëve

Premier League

Humb Leicester, rrezikon Ligën e Kampionëve

07/05/21 @ 23:47

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03


 
Të gjitha lajmet nga Premier League