Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit


8 May, 2021 @19:33

Flamurtari ka kryer detyrën e tij në përballje ndaj KEK-ut sot, duke e mposhtur në Prishtinë me rezultat 3-2.

Me fitore, të trembëdhjetën këtë stinor kuqezinjtë kanë mbetur në garë për kreun e Ligës së Parë B dhe mundësinë për plasman direkt në Superligë.

TABELA AKTUALE

Flamurtari do të zhvillojë ndeshjen e fundit të stinorit ndaj Vllaznisë në Pozharan, ndërsa me një vesh do të jetë në Prishtinë, ku do të shpresojë që Ramiz Sadiku ta ndalë së paku me barazim liderin Ulpiana.

Në anën tjetër, KEK-u i rrezikuar për rënie në Ligë të Dytë, do të tentojë të mposht 2 Korrikun në xhiron e fundit të stinorit, derisa do të shpresojë që Ferizaji të mposhtet nga Dardana për të siguruar mbijetesën.


LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

SPEZIA - NAPOLI

Rrahmani e Hysaj shumë afër Ligës së Kampionëve

Serie A

Rrahmani e Hysaj shumë afër Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 19:06

SHEFFIELD UNITED 0-2 CRYSTAL PALACE

Crystal Palace vulos PremierLigën

Premier League

Crystal Palace vulos PremierLigën

08/05/21 @ 19:01

BARCA 0-0 ATLETICO

Barcelona-Atletico, për Realin

La Liga

Barcelona-Atletico, për Realin

08/05/21 @ 18:54

BAYERN

E nënta radhazi

Bundesliga

E nënta radhazi

08/05/21 @ 17:50

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

PARIS ST GERMAIN

Neymar për trofe

Ligue 1

Neymar për trofe

08/05/21 @ 17:19

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

2 KORRIKU 3-1 FERIZAJI

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

FFK Liga e parë

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

08/05/21 @ 23:16

A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

FFK Liga e parë

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

08/05/21 @ 22:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26

A&N - ONIXI

Ndeshje prestigji në Prizren

FFK Liga e parë

Ndeshje prestigji në Prizren

08/05/21 @ 12:18


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë