Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - LIRIA

Jurgen Gjini vendimtar, Vëllaznimi fiton ndaj Lirisë

Foto: Vëllaznimi Gjakovë - Fan Club

Jurgen Gjini vendimtar, Vëllaznimi fiton ndaj Lirisë

17 October, 2020 @16:08

Vjen fitorja e parë sezonale për Vëllaznimin.

Skuadra gjakovare këtë fitore e shënoi në takimin e luajtur sot ndaj Lirisë në Gjakovë, me takimin mes skuadrave që u mbyll 1-0 në fund.

TABELA AKTUALE

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi në pjesën e parë Jurgen Gjini, ish-sulmuesi i Lirisë, i cili në këtë takim e ndëshkoi ish-skuadrën e tij dhe ia dhuroi fitoren gjakovarëve.

Kështu, fitorja e shënuar sot e ngritë Vëllaznimin në kuotën e 5 pikëve në Grupin A të Ligës së Parë, kurse Liria mbetet me 7.

B: KIKA 1-2 ULPIANA

Ulpiana mposht Kikën, mbetet lidere

Futbollistët e Ulpianës duke festuar në zhveshtore pas ndeshjes sot

11 October, 2020 @19:26

Skuadra e Ulpianës ka arritur sot të shënojë edhe fitoren e tretë të stinorit duke shënuar fitore si mysafir ndaj…

DOREHIQET TRAJNERI

Pas humbjes, largohet trajneri i Vllaznisë

11 October, 2020 @19:07

Pas disfatës së sotme në momentet e fundit të ndeshjes nga Ferizaji, Vllaznia e Pozharanit ka mbetur pa trajnerin e…

B: VLLAZNIA 1-2 FERIZAJI

Ferizaji arrin fitoren e parë të stinorit

11 October, 2020 @18:47

Skuadra e Ferizajit ka arritur fitoren e parë të stinorit në Ligë të Parë B të Kosovës, duke i shkaktuar…

A: VUSHTRRIA 1-1 VELLAZNIMI

Goli i parë i stinorit për Vëllaznimin, barazimi i dytë me radhë

11 October, 2020 @18:22

Vëllaznimi sot ka shënuar golin e parë të stinorit në Ligë të Parë A të Kosovës. Kuqezinjtë e Gjakovës…

A: LIRIA 2-0 TREPCA

Fitorja e dytë me radhë për Lirinë

11 October, 2020 @17:56

Në Përparim Thaqi sot, ka rënë Trepça, derisa Liria ka shënuar fitoren e dytë me radhë të stinorit. Bardhezinjtë…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë