Të gjitha lajmet

JUVENTUS - ATALANTA

Juve fiton, forcon kreun

Juve fiton, forcon kreun

14 March, 2018 @20:17

Juventus
Atalanta
Juventus 2 : 0 Atalanta
G.Higuain 29', B.Matuidi 81'

Allianz Stadium

Me fitoren e ‘Zonjës së Vjetër’ është mbyllur ndeshja e mbetur mes Juventusit dhe Atalantas.

Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të borës së madhe në Torino javë më parë, ndërsa në terminin e ri Juventusi u tregua skuadër më e suksesshme, duke i shënuar Etrit Berishës dy herë dhe duke e mbyllur ndeshjen me fitore.

TABELA AKTUALE SERIE A

Kjo fitore e forcon Juventusn në krye të klasifikimit, me Napolin që xhirot e fundit ka lëshuar pikë dhe e ka lëshuar kreun.1/8: BESIKTAS - BAYERN

Bayerni, çerekfinalisti i parafundit

14 March, 2018 @20:10

Në një ndeshje me atmosferë të shkëlqyeshme, edhe pse skuadra që kalon në çerekfinale dihej nga ndeshja e parë, Bayerni…

FERONIKELI - BESA

6 minuta, 3 gola, Nikli fiton dramën

14 March, 2018 @16:46

Ndeshja më dramatike e ditës së sotme padyshim që u zhvillua në Drenas. Pjesa më e madhe e ndeshjes kaloi…

DRITA - DRENICA

Drita mposht Drenicën, -2 nga kreu

14 March, 2018 @16:41

Pas dy barazimeve radhazi në Superligë, Drita i është rikthyer fitoreve në përballjen e luajtur sot ndaj Drenicës në Gjilan. …

LLAPI - VLLAZNIA

Llapi i rikthehet fitoreve

14 March, 2018 @16:35

Pas disa rezultateve jo të mira në Superligë dhe në Kupë, skuadra e Llapit i është rikthyer fitoreve në takimin…

LIRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi përsëri merr pikë në Prizren

Foto: Arkiv

14 March, 2018 @16:31

Për herë të tretë këtë sezon, Liria nuk ka mundur ta mposhtë skuadrën e Vëllaznimit. Përkundër epërsisë në minutën e…

PRISHTINA - TREPÇA '89

Lideri e kampioni ndajnë pikët

14 March, 2018 @16:26

Në takimin e luajtur mes dy skuadrave të para që e përfaqësuan Kosovën në garat evropiane, Prishtinës e Trepçës ‘89,…

HARRY KANE

Mësohet data e kthimit

14 March, 2018 @15:42

Lëndimi i sulmuesit të Tottenhamit dhe Anglisë, Harry Kane, do ta lë atë jashtë fushave deri në muajin prill -…

COPPA ITALIA 1/8

Kupa e Italisë, shorti dhe datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/Arkiv

10 December, 2018 @22:42

Çiftet e së tetës së finales së Kupës së Italisë janë konfirmuar, ndërsa janë bërë të ditura edhe datat e…

BRAZILIANI I RI

Lucas Paqueta arrin te Milan

10 December, 2018 @12:39

Mesfushori ofanziv i Flamengos, Lucas Paqueta, është pranë zyrtarizimit te Milan. Njoftimin e kanë bërë mediat italiane sot, derisa…

NAPOLI - FROSINONE

Hysaj startues, Napoli bindshëm

8 December, 2018 @18:01

Mbrojtësi i kombëtare shqiptare, Elseid Hysaj, i është kthyer 11-shes startuese të Napolit sot. Napolitanët kanë shënuar fitore bindëse…

MAX ALLEGRI

Ndikimi i Allegrit te goli

8 December, 2018 @11:13

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka pranuar që Inter ka qenë më i rrezikshëm në pjesë të parë të ndeshjes.…

LUCIANO SPALLETTI

Gabimet banale na kushtuan

8 December, 2018 @11:05

Trajneri i Interit Luciano Spalletti në deklaratën e tij pas humbjes së derbit nga Juventusi ka thënë se gabimet i…

Të gjitha lajmet nga Serie A