Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BIANCONERI

Juve zyrtarizon largimin e Pirlos

Foto: Juventus/fb

Juve zyrtarizon largimin e Pirlos


28 May, 2021 @11:49

Siç u përfol dje, ndodhi sot. Andrea Pirlo nuk është më trajner i Juventusit. Para pak minutash klubi bianconer nga Torino ka bërë të ditur se ka vendosur të ndajë rrugët me ish-mesfushorin e skuadrës, që mori detyrën në fillim të stinorit 2020/21 dhe fitoi Superkupën dhe Kupën e Italisë me klubin.

“Paç fat, Andrea Pirlo!” ka shkruar Juventus në fund, duke e falenderuar shumë trajnerin për punën e bërë me klubin.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A