Të gjitha lajmet

ÇEREKFINALJA: FERIZAJI - FERONIKELI

Kastriot Rexha çon ‘Niklin në gjysmëfinale

Foto: KFFeronikeli

Kastriot Rexha çon ‘Niklin në gjysmëfinale

9 February, 2019 @15:13

Ferizaj
Feronikeli
Ferizaj 0 : 1 Feronikeli
20' Kastriot REXHA

Stadiumi me bar sintetik, Ferizaj.

Ka mjaftuar një gol që Feronikeli të mposht Ferizajin dhe të kalojë në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Kastriot Rexha me golin e shënuar në minutën e njëzetë të ndeshjes, pas asistimit të Përparim Islamit, ka bërë që Feronikeli të kalojë në epërsi heret dhe të kontrollojë ndeshjen deri në fund të saj.

Tentimet e Feronikelit nuk u ndalën me kaq, por portieri i Ferizajit Armend Blakçori ka mbrojtur shumë mirë sot duke bërë që skuadra e tij të mos pësojë më shumë.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Ferizaji me këtë humbje eliminohet nga Kupa e Kosovës dhe pritet të koncentrohet në mbijetesë në Superligë me trajner Bylbyl Sokolin.

Në anën tjetër, Feronikeli do të pres të sheh gjysmëfinalistët tjerë që përcaktohen nesër dhe pastaj në short të kuptojë kundërshtarin e radhës që e pret në katërshen kryesore të garës më masovike në vend.

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

KUPA E KOSOVËS

Ferizaj vs. Feronikeli, formacionet startuese

9 February, 2019 @12:50

Pas minutave në stadiumin sintetik të Ferizajit zhvillohet ndeshja mes Ferizajit dhe Feronikelit, duel ky i vlefshëm për çerekfinalen e…

LIRIA

Liria me kapiten të ri në pranverë

TOPSPORTI / A.P

9 February, 2019 @11:26

Stinorin pranveror skuadra e Lirisë nga Prizreni do ta fillojë me kapiten të ri të skuadrës. Pas largimit të Robert…

KAYSERISPOR - FENERBAHÇE

Kravets kthen Fenerin te humbjet

Foto: Kayserispor Official

8 February, 2019 @21:25

Skuadra e Fenerbahçes i është kthyer humbjeve pas dy fitoreve radhazi të shënuara në Superligën turke. Kayserispor ka qenë…

TRAGJEDIA

Nga rrënojat nxirret trupi i Salas

Foto: AP via L'Equipe

7 February, 2019 @23:47

Gazeta prestigjioze franceze l’Equipe para pak çastesh ka bërë të ditur se trupi i gjetur në rrënojat e aeroplanit në…

LAZIO - EMPOLI

Lazio kalon Milanin, arrin zonën Champions

7 February, 2019 @22:28

Lazio do të vazhdojë t’i bëj presion të gjitha skuadrave që dëshirojnë një vend në Ligë të Kampionëve stinorin që…

KUPA E TURQISË

Cikalleshi me çifte në Kupë

Foto: Akhisar Official

7 February, 2019 @22:15

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, ka shënuar dy gola në fitoren e ekipit të tij Akhisarspor në përballjen e parë…

REKORD I RI

Kosova shënon edhe një ngritje në FIFA

TOPSPORTI/ A. P.

7 February, 2019 @12:47

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka parë veten një vend më lartë në renditjen e parë të vitit 2019 të…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Barcelona - Real Madrid

Foto: Barcelona Official

6 February, 2019 @19:56

Ernesto Valverde dhe Santiago Solari kanë publikuar 11-shet startuese për El Clasicon e parë të gjysmëfinales së Copa del Reyit.…

TROFEU I KUPËS

Datat dhe çiftet çerekfinale të Kupës

6 February, 2019 @16:40

Pas përfundimit të ndeshjeve të së tetës së finales së Kupës së Shqipërisë, tashmë dihen tetë ekipet çerekfinaliste dhe çiftet…

BILETAT E KUPËS

Çmimet e biletave për Prishtina-Trepça’89

Foto nga arkivi/ E. D.

6 February, 2019 @14:36

Skuadra e Prishtinës ka bërë të ditur çmimet e biletave për ndeshjes mes saj dhe Trepçës’89, në kuadër të çerekfinales…

FINAL FOUR

Final 4 i Champions League do të mbahet në Antwerp

7 April, 2019 @14:10

Final Four i sezonës 2018/19 në Champions League do të mbahet në Antwerp të Belgjikës. Ndeshjet do të zhvillohen në…

LIPJANI - BASHKIMI

Bashkimi për TOP4

7 April, 2019 @12:44

Ndeshja e fundit e xhiros XXVI në Superligën e Kosovës në basketboll, do të luhet ndërmjet Lipjanit dhe Bashkimit. Në…

PRISHTINA - YLLI

Derbi në Prishtinë

7 April, 2019 @12:40

Dy vendet e para në Superligën e Kosovës në basketboll, Prishtina dhe Ylli, sot në ora 17:00 do të takohen…

GJILANI - DRITA

Gjilani-Drita me reflektorë në ‘Fadil Vokrri’

7 April, 2019 @12:03

Derbi i madh i anamoravës, do të luhet sonte në ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Drita në…

BALLKANI - FLAMURTARI

Ndeshje për ikje nga zona e rrezikshme

7 April, 2019 @11:58

Dueli në mes të Ballkanit dhe Flamurtarit, do të jetë shumë e rëndësishmë për të dyja skuadrat. Që të dyja…

Të gjitha lajmet nga